česky anglicky

ČSOB Vokolo priglu 2018 aneb příběh hobíka

Každý rok nám po závodě posíláte své postřehy, podněty, poděkování i zamyšlení. Jsme za ně rádi, protože kromě dotazníku, který již nyní připravujeme, jsou to pro nás cenné zdroje pro zlepšování dalších ročníků. Ne jinak je tomu i letos, kdy jsme obdrželi hodně zpráv, ať už formou mailů nebo komentů na FB. Jeden email se ale přece jen svým rozsahem i charakterem vymyká a tak jsme se rozhodli, že si jej nenecháme jen pro sebe, ale rádi se o něj podělíme. Děkujeme za něj Vítězslavu Lenochovi, který i letos hodně popustil uzdu své klávesnici :) Pohodlně se usaďte a nechte se unášet na vlně vzpomínek jednoho z vás...

Brněnská přehrada

VOKOLO PRIGLU 2018 aneb příběh hobíka

Jitro. Vždy naprosto jedinečné a často tak bezmezně okouzlující.  Ranní kuropění vytlačilo poslední zbytky neprostupné noci a jedny z prvních slunečních parsků se začínají odrážet od vodní hladiny. Mlžný opar se tříští pod jejich silou o vlnky našeho milované Priglu a  s každičkým okamžikem se odhaluje další z krás této úchvatné scenérie. Nekonečný pás listnatých stromů, jenž lemuje jeho rozeklané břehy,  hýří barvami. Okrová a žlutá se mění pod náporem  světla ve zlatavé odstíny a mísí se s purpurem. Barvy jsou všude a přibývají. Dav běžeckých nadšenců se jako neonem ošacená housenka amazonského motýla táhne od přístaviště k hotelu Rakovec. Svítivé slečny, dámy a pánové jsou všude. Kompresní podkolenky, slušivá trička či precizně tvarované legíny se mihotají po stezce a mají jediný cíl – závod ČSOB Vokolo priglu.

VOKOLO PRIGLU, srdeční záležitost po léta košatící. Od proběhnutí cílové pásky se těším na nový ročník, od Vánoc na zahajení registrací a v dubnu začínám počítat dny do startu :) Netroufám si stanovit diagnózu, ale asi to bude vážné :) Potkávám velkou spoustu přátel, zdravíme se, fotíme, hecujeme,... Užívám si každičkou sekundu tohoto dne a mé zraky pozorují čas do startu. V průběhu přípravy jsem se snažil  poslouchat hlavně  své tělo a nic nehrotil. Střídal dlouhé běhy, výklusy, intervaly, kopečky na Semmeringu i lesní výběhy na Holednou s kamarády, koupání v moři, běh po pláži, masáž, sauna, odpočinek.... Netrénoval jsem speciálně na žádný čas. Pokusím se však běžet ve zvlněném terénu v průměrném tempu 4:35 / km. Uvidíme.

Vyrážím se startovním číslem 554. Atmosféra je úžasná a počasí luxusní. Kilometry odřezáváme strojovým tempem a šmahem si poradíme i s kopečky. U lávky dávám pár kapek ionťáku a vybíhám Skalky. Rok od roku se mi zdá tento úsek kratší a kratší. Podpora fanoušků je v této části obvzlášť vydařená a nejde se nehecnout. Od  vuvuzel mi sice zalehlo na pár kilometrů v uších, ale co by člověk neudělal pro sport :)

Notoricky známá místa míjím s nostalgickou vzpomínkou na minulé ročníky a zanechávám další stopu , jenž znamená sice malý krůček pro lidstvo, ale velký skok pro mě :)  Sbírám další cenné zkušenosti a zážitky. Prosluněná pláž „Sokoláku“ zeje prázdnotou, ale cesty jsou obklopené fanoušky. Děti natahují ruce a čekají na můj pozdrav. Nikdy nelituji sil pro to, abych si doběhl pro plácnutí od fanoušků kolem trati. Jedno takové plácnutí mi vždy  dodá více energie, než nabitá tableta hroznového cukru .  Je to vzpruha, která mi nalije novou energii do žil a nutí mě zrychlit, i když už se mi zdá, že nemám odkud brát.

Krev se žene tělem a kilometry letí.  Hráz přehrady je již na dohled a volím běh po chodníku místo po „kočičích hlavách“. Zaměstnávám hlavu příjemnými myšlenkami.  Přeprogramovávám a myslím na to, jak probíhám cílovou branou a jak se mi na krku houpe krásná blýštivá medaile. Cítím, že si pro tento krásný kousek kovu prostě doběhnout musím a není cesty zpět!

V posledních stovkách metrů se zaměřuji na další fanoušky a cílovou rovinku.  Finiš se mi dnes opravdu  povedl a předbíhám v posledním úseku  několik závodníků. Krásný kovový suvenýr je již  můj. Heuréka!!! Konečný čas 1:04:49 a zlepšení o 4 minuty a 17 sekund oproti minulému roku.

Vítězslav Lenoch


Velká gratulace všem běžcům za skvělé výkony, díky za perfektní organizaci Brněnskému klubu běžeckých a sportovních aktivit a jeho partnerům a v neposlední řadě ještě jednou fanouškům za neopakovatelnou atmosféru.

Krásný den všem a příští rok opět na značkách :)

Váš hobík.