česky anglicky

ČSOB Vokolo priglu 2018 - rozhovory s elitními běžci

Odměny za celkové umístění již doběhly na bankovní účty elitních běžců a oni se nám nyní v klidu svěřili z dojmy z devátého ročníku ČSOB Vokolo priglu. Pro někoho to byla premiéra, jiní už věděli do čeho jdou a někteří znají okolo přehrady už každý kámen :)

Valerie Soukupová – 1. místo

Valerie, tvoje cesta byla poměrně strastiplná. Nejdříve jsi plánovala start společně s manželem. Vaší dcerce se zatím nelíbí cestování, takže jste se následně odhlásili. Den před závodem mě potěšil telefonát, že nakonec dorazíš společně s trenérem (Honza Kreisinger). Bylo to správné rozhodnutí. Jak se ti průběh závodu líbil a co říkáš na trať, kterou jsi běžela poprvé?

Valerie Soukupová

Tak trať závodu byla opravdu krásná i když náročná. Překvapilo mě kolik kopců může být okolo jedné přehrady  Členitý terén - výběhy, které střídaly seběhly prověřily sílu určitě všech. Technická pasáž byla asi nejhezčím místem, ale já ji běžela s respektem. Leckdy nebylo vidět za zatáčku kam úzká cestička vlastně vede. Kdo měl sílu, tak se mohl kochat krajinou s výhledy  na prehradu. To ovšem nebyl můj případ. Já jsem měla od desátého kilometru v hlavě už jen cílovou bránu. Naštěstí od poloviny byla trať méně kopcovitá a na občasných rovinách  se dalo nekdy i odpočinout. Jsem strašně ráda, že jsem se na závod nakonec dostala. Z organizačního hlediska nelze nic vytknout. Atmosféra nepopsatelná. Děkuji za takový závod!

Jaké máš plány na zbytek sezóny a na příští rok? Postavíš se opět na start VP?

Do konce roku chci běžet už jen pár závodů. Pokud tedy dítě dovolí ... Plánovala jsem hlavně MČR v přespolním běhu v listopadu a konec roku zakončit tradičně závodem v Rakouském Gmündu. V příštím roce poběžím mistrovské závody na dlouhých tratích. Plánuji také nějaké starty na RUN CZECH závodech, atletické ligové soutěže a samozřejmě Běchovice a Prígl ... Věřím, že se na Príglu v příštím roce zase potkáme a možná už konečně s celou rodinkou.

 

Martina Vévodová – 2. místo

Martino, o stupínek výš a ryhleji. Desátým kilometrem jsi probíhala ještě společně s v cíli třetí Evou Filipiovou. Kde jsi závod rozhodla?

Martina Vévodová

S Evou jsme běžely přibližně od 6. kilometru až po 12. km společně. Z mého pohledu jsme se neustále hecovaly a chvíli měla navrch jedna, později druhá. Poslední dva kilometry jsem cítila, že Evě se jde hůře než mě a toho jsem využila a ve výbězích jsem ji utekla. Z kopce byla zase lepší Eva, ale nedokázala se již na mě dotáhnout. Poslední dva kilometry byly i pro mě náročné, a proto nemůžu říct, že byl závod rozhodnutý dopředu. Až na cílové rovince jsem teprve uvěřila tomu, že doběhnu druhá.

Jaké máš plány na zbytek sezóny a na příští rok? Postavíš se opět na start VP?

Tuto sezonu už žádné velké závody neplánuji. Takže veškerá příprava bude směřovat k té následující sezoně. Na jaře bych se ráda postavila na start dvou mistrovských závodů - pardubického půlmaratonu a desítky na dráze. Dále si pohrávám s myšlenkou věnovat se více půlmaratonům a vylepšit si na této trati své osobní maximum. Ráda se zúčastním i dalšího ročníku VP. Díky za ten letošní!

 

Eva Filipiová – 3. místo

Evo, poprvé na bedně na VP. Na desátém kilometru jsi byla společně s druhou Martinou Vévodovou, i přesto jsi spokojená s výkonem?

Eva Filipiová

Ikdyž to v průběhu závodu vypadalo chvíli nadějně na 2. místo a s Martinou jsme si myslím krásně zazávodily, ke konci závodu už mě přecijen trochu dohnala únava a sil ubývalo, proto už náš souboj netrval až po cílovou pásku. Přesto s výkonem i výsledkem určitě spokojená jsem maximálně :)

Jaké máš plány na zbytek sezóny a na příští rok? Postavíš se opět na start VP?

Teď už mě čeká jen jeden závod, ke kterému se více neupínám, a jinak už stejně prakticky jen dobíhám sezonu. Plány do příští sezony vždy vyplývají ze sezony uplynulé a člověk se chce vždy prezentovat lépe, než sezonu plynulou. Ale nijak konkrétně jsem nad sezónou ještě nepřemýšlela. Pokud se závod nebude krýt s jinou akcí, ráda se na Prígl vrátím :)

 

Jiří Homoláč – 1. místo

Jirko, gratuluji k dalšímu vítěžství na VP. Letos to bylo v trošku pomalejším čase než v předchozích letech. Letošní forma nasvědčovala útok na tvůj osobák. Copak se stalo?

Jiří Homoláč

Díky. Forma byla vynikající, jenže jsem bohužel dva dny před Vokolo priglu dostal nachlazení a v závodě to bylo pak hodně znát. Tělo mě nechtělo pustit a následný týden po priglu se mi taky běhalo nic moc. Snad to příště vyjde lépe a svůj osobák si překonám.

Jaké máš plány na zbytek sezóny a na příští rok? Postavíš se opět na start VP?

Právě jsem na soustředění v Keni, kde bych se rád nachystal na MČR v přespolním běhu a zabojoval o účast na ME v přespolním běhu, které se koná v prosinci v Tilburgu. V příštím roce bych si rád zase o něco vylepšil osobní rekordy a začal bojovat o limit na OH v Tokiu. Rád bych se v příštím roce VP účastnil.

 

Jiří Čípa – 2. místo

Jirko, po loňské odmlce znovu stříbrná pozice. Jak jsi spokojený s průběhem závodu?

Jiří Čípa

Závod jsem si užil a to je pro mě hlavní. Druhé místo je v situaci, kdy to každoročně běhá Jirka asi nejvyšší příčka, které mohu dosáhnout, takže i s umístěním, v nabité konkurenci jsem moc spokojený.

Jaké máš plány na zbytek sezóny a na příští rok? Postavíš se opět na start VP?

Nyní mám odpočinek po sezóně a začátkem listopadu bych chtěl znovu začít s tréninkem. Do konce roku jsem přislíbil účast na Winter skyrace na Ještědu a jinak už nic letos v plánu nemám. Možná nějaký menší závod v okolí, ale když už, tak jenom tréninkově. Na příští sezónu bych chtěl zacílit na závody kolem maratonské vzdálenosti v trailu a horách. No a druhá říjnova sobota je už naplánovaná ;-)

 

Petr Pechek – 3. místo

Petře, letos o stupínek výše než loni. Mohl bys nám prosím popsat, jak probíhal závod v tvém podání?

Petr Pechek

Ze začátku jsem to zkusil rozběhnout s Jirkou Čípou. Běžel jsem s ním zhruba 3km, ale pak už to nešlo. To tempo bylo na mě moc rychlé. Asi jsem byl unavený z dlouhé sezóny a z maratonu, který jsem běžel 3 týdny. Zbytek závodu mě to už moc nešlo. Ale naštěstí ostatní byly dost pořád relativně dost daleko za mnou takže to i přesto stačilo na 3. místo.

Jaké máš plány na zbytek sezóny a na příští rok? Postavíš se opět na start VP?

Ještě letos určitě poběžím Velkou Kunratickou, ale na to se nebudu speciálně připravovat. A pak si možná dám ještě MČR v krosu, ale to bude záležet na tom jak se budu cítit. Příští rok bych se rád kvalifikoval na MS v horském maratonu, které bude v Argentině. Ale zatím neznám nominační kritéria. Podle nich se pak rozhodnu, které závody poběžím. Rád bych běžel na jaře Maraton v Praze. Pokud nebude VP s ničím termínově kolidovat a budu zdravotně v pořádku, tak bych tam rád běžel i příští rok.


Děkujeme, že běháte s námi.

Váš Tým ČSOB Vokolo priglu