česky anglicky

Rozhovor: Jiří Čípa (2018)

Jiří: můj první "prigl"

1) Jirko, letos jsme tě na startu Triexpert Cupu viděli jen třkrát. Také jsme mohli sledovat, že se ti zadařilo i v horských závodech. Mohl bys čtenářům shrnout dosavadní svou sezónu?

Bohužel mi letos triexpertcup moc časově nevycházel, ať už z důvodu práce, rodinných záležitostí a nebo startů na víkendových závodech. Jinak byla letošní sezóna z mého pohledu v celku povedená. Na začátku roku jsem vyhrál Bratislavský maraton v osobáku. Poté jsem obhájil na MS v trailu ve Španělsku devátým místem "top ten" z minulého roku a na mém prvním MS v běhu do vrchu na dlouhé distanci v Polském Krpaczi, jsme se v týmech stali světovými šampiony a já osobně jsem zde bral čtvrté místo. Mimo to se mi také povedlo vyhrát pár mých oblíbených českých závodů, takže jsem se sezónou spokojený.

Jiří Čípa

2) Po loňské absenci se vracíš na start VP, padne tvůj osobák?

Jsem moc rád, že se po roční odmlce mohu znovu postavit na start, zazávodit si s ostatními a hlavně si zase užít skvělou atmosféru VP. Minulý rok jsem nebyl z důvodu účasti na ME ve skyrunningu, ale letos jsem si ho ujít nenechal. Jestli to bude osobák, to opravdu nevím, ale spíš bych řekl, že ne. Doma máme čerstvě narozeného druhého prďouska a musím uznat, že mi to dává trochu zabrat a schází mi "spánková regenerace ". Moc se ale těším, že si pěkně závodím a určitě na trati nechám vše, co bude v mých silách.

 

3) Kterou část tratě považuješ za nejnáročnější? A tešíš se i na tuto část závodu?

Abych řekl pravdu, tak celá trať má svoje a rozhodně bych zde nenašel místo, kde se dá odpočívat. Dříve jsem moc nemusel výběh na "Skalky" po přeběhu mostu u hradu Veveří, ale poslední dva závody jsem zde dokázal spíše rozhodnout závod ve svůj prospěch a toto místo mám teď celkem v oblibě, ikdyž to tam trochu bolí. Jednoznačně si dokážu užít celý závod a už se moc těším na sobotu!

 

Díky za rozhovor Jirko a přejeme Ti, aby letos závod vyhrál.

Váš Tým ČSOB Vokolo priglu