česky anglicky

Rozhovor: Jiří Homoláč (2018)

Jiří Homoláč: další "prigl" na dohled

1) Jirko, gratulace zisku titulu mistra republiky z Běchovic (30:00) a velmi rychlému času z desítky Birrel Grand Prix (29:35). Letos to vypadá, že tvůj osobák na Vokolo Priglu by mohl být přepsán. Daří se tedy příprava na VP?

Díky. Ano, letní příprava se podařila a výsledky závodů v září ukazují dobrou formu. Letos se opět pokusím o vylepšení osobáku, ale nebude to jednoduché, protože loni jsem měl také skvělou formu a ukrojit další vteřinky je pokaždé těžší a těžší. Cítím se dobře a počasí má být také parádní. Dám do toho všechno.

Jiří Homoláč

2) Patříš k pravidelným startujícím z české elity na VP, trať je pro tebe takřka domácí. Který úsek máš nejraději? Za který jsi naopak rád, že je už za tebou?

Trať je velmi pestrá a hravá. Skoro pořád se běží nahoru a dolů. Nejraději jsem ovšem za posledním větším kopcem na 8.km, pak už je to za odměnu. :-D Nevadí mi žádný úsek, mám to dokola tak naběhané, že znám každý kámen a s těmi kopci jsem se sžil.

 

3) Pokud bys mohl dát radu startujícím na Vokolo Priglu, tak jaká by to byla?

Důležité je nepřepálit začátek, protože první kilometr je z kopce a v euforii to dost svádí. Nechal bych si lehkou rezervu do 3.km  až pak pořádně zabral do kopců, protože tam se dá získat nejvíc vteřin(minut). A samozřejmě alespoň několik nocí před startem dobře spát, dobře jíst a pít a už nedělat žádné vylomeniny v tréninku. Co jste nenatrénovali do teď, to už v posledním týdnu nedoženete.

 

Díky za rozhovor Jirko a ať se Ti na v sobotu na Vokolo opět zadaří.

Váš Tým ČSOB Vokolo priglu