česky anglicky

Živá studánka Vrbovec

běžecký závod TRIEXPERT Vokolo priglu je úzce spojen s krajinou Podkomorských lesů a Brněnskou přehradou. Spojení krásné přírody a vodního zrcadla vytváří přírodní arénu našeho závodu.

Nedaleko odtud pod hrází Brněnské přehrady se v městské části Bystrc rozléhá krásný přírodní park Údolí oddechu. Nyní máte možnost v tomto parku pomoci svým hlasem renovovat studánku Vrbovec. Hlasujte v projektu "Živé studánky".....

 

Studánka Vrbovec

.

Živé studánky - www.zivestudanky.cz

V letošním roce byly v šesti krajích Česka vytipovány ve spolupráci s odborníky z Českého svazu ochránců přírody vždy tři studánky vhodné k renovaci.

Ze tří studánek v každém kraji vybere veřejnost hlasováním na stránkách www.zivestudanky.cz jednu vítěznou studánku, která se následně dočká odborné renovace. Hlasování začalo poslední květnový den, který je každoročně věnován starodávné tradici otvírání studánek a hlasovat bude možné do konce července.

Starosta MČ Brno - Bystrc JUDr. Tomáš Kratochvíl, který převzal záštitu na osmým ročníkem "TRIEXPERT Vokolo priglu" zdvořile motivuje hlasující: "Chtěl bych vás vyzvat ke hlasování a k informování vašeho okolí. Navíc hlas těch, kteří připojí i fotografii se studánkou, bude mít 10násobnou váhu. V roce 2015 jsme společně takto v Bystrci vyhráli Rákosníčkovo hřiště, tento rok můžeme uspět také."

Děkujeme, že běháte a pomáháte s námi.

Váš tým TRIEXPERT Vokolo priglu