česky anglicky
Partneři › PartneřiJak na kompresi

Compressport

Jak na kompresi?

Trať závodu Vokolo priglu čítá úctyhodných 14,1 kilometrů. Při spořádání takové porce silničních i terénních došlapů, dostanou Vaše svaly jaksepatří zabrat. Každý běžec může nechat vše přirozeně plynout a pustit se na trať tak, jak jej příroda stvořila, a nebo se rozhodnout pomoci tělu tam, kde mu to současná moderní technologie dovolí!

Rozhodně nemusíte v cíli působit dojmem bezezbytku vymačkaného citrónu. Naopak, během závodu není problém cítit svěžest a na konci pak vítězoslavně zvednout ruce nad hlavu – je však potřeba spolehnout se na to nejlepší z oblasti sportovní komprese.

Stupňovaná komprese

Kvalitní stupňovaná komprese přináší tělu sportovce hned několik výhod. První z nich je podpora namáhaných svalových vláken a jejich ochrana před otřesy. Když šetříte své svaly, snižujete rostoucí únavu a můžete tak prodloužit dobu plného nasazení na závodní trati nebo při tréninku. Komprese zároveň blahodárně působí na krevní i lymfatický systém, snižuje otékání končetin a podporuje rychlejší a efektivnější zásobení svalů kyslíkem. V neposlední řadě komprese pomůže urychlit regeneraci namožených svalů po náročném tréninku, nebo závodě.

Vsaďte na kvalitu

Pravdou je, že výrobců kompresního oblečení je dnes jako hub po dešti. Ve většině případů si u nich však místo kvalitních kompresních podkolenek či návleků zákazníci koupí pouze o něco těsnější ponožky. Aby totiž komprese správně fungovala, musí textil obepínat svaly s přesně určenou intenzitou, která se mění podle konkrétního umístění (kloub není totéž co svalový vrchol lýtka atp.)

U švýcarského Compressportu si můžete být jistí, že se investice do komprese vrátí zaručenými pozitivními účinky a krásnými vzpomínkami na podzimní závod.

Děkujeme, že běháte s námi.

Váš tým TRIEXPERT Vokolo priglu