počet startujících: 926

nejlepší čas: 00:44:34 (Lukáš Kourek)

vítězové: Lukáš Kourek, Katarina Berešová (SVK)

Komentář:

Za čtyři kalendářní měsíce se nám podařilo uspořádat běžecký závod, který se hned při svém prvním ročníku zařadil mezi vůbec nejpočetnější běžecké akce v České republice. Nádherné prostředí v okolí Brněnské přehrady přilákalo téměř 1000 závodníků.

Závod se běžel proti směru hodinových ručiček. Zúčastnili se ho významné sporotovní osobnosti Filip Ospalý (olympionik - triatlon), Petr Vabroušek (reprezentant IRON MAN), Daniel Orálek (reprezentant v ultra bězích), Kateřina Berešová (slovenská olympionička - maraton), Lukáš Kourek (reprezentant v dráhových bězích), Jiří Homoláč (naděje českého běhu).

První ročník zaznamenal veskrze pozitivní ohlasy ze starny účastníků i široké veřejnosti. Rozhodli jsme se, že se pokusíme založit v Brně tradici a každý rok vždy druhou říjnovou sobotu uspořádáme běžecké klání kolem Brněnské přehrady. Poučili jsme se z nedostatků a snažíme se dělat každý ročník lepší.

.
TRIEXPERT Vokolo priglu 2011

II. ročník TRIEXPERT Vokolo priglu 2011

datum: 8.10.2011

počet startujících: 1365

nejlepší čas: 00:44:26 (Jiří Homoláč)

vítězové: Jiří Homoláč, Janka Zatlukalová (SVK)

Komentář:

Jako odezva na úspěšnou premiéru závodu se při druhém ročníku na start závodu postavilo neuvěřitelných 1365 běžců a běžkyň z celé České republiky a i ze zahraničí.

Závod se na základě hlasování účastníků běžel po směru hodinových ručiček. Startovní výstřel opět slyšely významné sportovní osobnosti Filip Ospalý (olympionik - triatlon),  Lukáš Kourek (reprezentant v dráhových bězích), Jiří Homoláč (naděje českého běhu), Janka Zatlukalová (slovenská běžkyně ), Petra Kamínková (držitelka 39 titulů mistryně České republiky na různých distancích)

.
TRIEXPERT Vokolo priglu 2012

III. ročník TRIEXPERT Vokolo priglu 2012

datum: 13.10.2012

počet startujících: 1653

nejlepší čas: 00:43:29 (Elisha Kiprotich SAWE - KEN)

vítězové: Elisha Kiprotich SAWE (KEN), Zita Káczer (HUN)

Komentář:

Obrovský zájem o účast na závodě ukončilo předčasné uzavření registrace. Za krásného slunečného počasí vyrazilo na trať 1653 běhuchtivých nadšenců.

Závod se běžel po směru hodinových ručiček a byl startován ve třech vlnách. Raritou byla účast keňských závodníků, mezi které se na pódium pro pět nejlepších vklínili domácí borci Jiří Homoláč a Petr Pechek. Své druhé místo si zopakovala nestárnoucí Petra Kamínková. Na třetím místě pak skončila účastnice Olympijských her v Londýně 2012 Katarina Berešová (SVK).

Třetí ročník byl vyhlášen Českým atletickým svazem mezi TOP 10 závody v ČR a 4 nejlepší akcí města Brna.

počet startujících: 1634

nejlepší čas: 00:43:38 (Julius Kiprono Lagat - KEN)

vítězové: Julius Kiprono Lagat - KEN, Katarína Berešová (SVK)

Komentář:

Na start 4. ročníku se tentokrát postavilo 1634 nadšených běžců z celé České republiky i zahraničí. Jako každý rok se pořadatelům podařilo zajistit na den závodu skvělé počasí, přestože v pátek i v neděli Brno zalil silný déšť. Závod byl tentokrát startován ve čtyřech vlnách.

Druhý rok po sobě se závodu zúčastnil závodník z Keni. Tentokrát to by Julius Kiprono Lagat, pozdější vítěz, kterému utekl rekord tratě o pouhých 11 sekund. O druhé místo si to ve finiši rozdali Jiří Homoláč a Lukáš Kourek. Druhý jmenovaný nakonec našel více sil a o jednu sekundu svého rivala porazil. Za ženy dominovala Katarína Berešová (SVK), účastnice letních Olympijských her v Londýně, která si zopakovala vítězství z prvního ročníku. Na druhém a třetím místě skončily Pavla Zahálková a Ľubomíra Maníková.

Jako novinka byl zaveden závod týmů, ve kterém premiérově zvítězili "Uběhaní docenti z MU". Poprvé se také ihned po závodě odesílal SMSkou všem běžcům jejich výsledný čas.

Čtvrtý ročník byl podruhé za sebou zařazen Českým atletickým svazem mezi TOP 10 běžeckých závodů v ČR v celkové konkurenci více než 900 závodů a zároveň byl vyhlášen jako 5. nejlepší sportovní akce města Brna.