• TERMÍN ZÁVODU
  • připravujeme
  • TERMÍN ZÁVODU
  • připravujeme

Dotazník - náhradní termín ČSOB Vokolo priglu 2020

připravili jsme pro vás krátký dotazník o dvou zásadních otázkách ke konání 11.ročníku Běhu kolem Brněnské přehrady "ČSOB Vokolo priglu 2020" v letošním nebo až příštím roce.

Prosíme o Váš čas a poskytnutí rychlé zpětné vazby. Běh děláme pro vás. Pokud by z vaší strany nebyl zájem se náhradního termínu a modifikovaného závodu letos zúčastnit, zvolíme nový termín závodu v příštím roce.

Naše stanovisko pro náhradní termín

Jsme v době, kdy se dynamicky a dramaticky mění situace ohledně boje s coronavirem. Velmi obtížně se cokoli plánuje. Jedinou "jistotou" je vlastně určitá nejistota, jaká budou platit ochranná opatření a jaké podmínky pro pořádání venkovních sportovních akcí.

Vnitřně cítíme, že nechceme dělat závod za každou cenu. Stojíme před dilematem v podobě dvou mlýnských kamenů - sportovní zážitek běžce x ekonomické přežití spolku (více zde v článku o zrušení závodu v plánovaném termínu).

Abychom to celé zjednodušili, uvádíme dále kritéria, za kterých bychom chtěli pořádat "ČSOB Vokolo priglu 2020" v náhradním listopadovém termínu:

  • budou povoleny venkovní sportovní akce v počtu alespoň 6 lidí
  • nebude kulminovat epidemiologická vlna coronaviru a zdravotní zařízení budou zvládat péči o nemocné
  • budeme moci zabezpečit všem závodníkům, organizátorům a spolupracujícím subjektům bezpečnou účast na závodě
  • bude zájem běžců se modifikovaného závodu (5denní formát běžecké časovky) zúčastnit (vyplňte prosím dotazník níže)

Náhradní termín v listopadu - 5denní běžecký závod

S ohledem na to, že i v listopadu 2020 budou jistě platná určitá ochranná opatření, připravili jsme následující scénář:

Systém a harmonogram závodu

Koncept závodu 5denní běžecký závod
Forma závodu individuální měřená časovka (čipové měření ve startovním čísle)
Start jednotlivě nebo po malých skupinkách
Výsledková listina každý je zařazen do celkových výsledků dle dosaženého času
Termín - listopad 2020 víkend 14. - 15., státní svátek 17.11.; víkend 21. - 22.11.
Rozdělení do dnů dle předem určených skupin dle startovních čísel (viz níže pod tabulkou*)
Místo startu a cíle Brno, Kozí horka (na pláži Brněnské přehrady)
Startovní zázemí výdej startovních čísel, WC, desinfekční prostředky, stany pro případ deště
Plynulý pohyb v zázemí převzetí čísla, řazení na start, start, doběh, mediale, občerstvení, fólie a domů
Bez služeb úschovny, převlékárny, občerstvení na trati, měřených mezičasů
Se službami pamětní trička, účastnické medaile, termofólie, roušky, občerstvení po doběhu
Ochranná opatření organizátoři a pracovníci časomíry mají roušky po celou dobu
Ochranna běžců běžci mají roušky (mimo startovního a cílového prostoru, a pohybu na trati)
Silniční provoz závod se uskuteční za omezeného silničního provozu
Zdravotnické zajištění v zázemí závodu a na trati bude zajištěna zdravotní asistence

*Rozdělení běžců do závodních dnů

V daný víkendový závodní den ( 14. - 15. a 21. - 22.) budou moci startovat jen závodníci z předem určených skupin dle jejich přiděleného startovního čísla (startovní listina zde). Před závodem vydáme detailní časový harmonogram na konkrétní den. V předem daný čas budou k dispozici k převzetí konkrétní startovní čísla (např. sobota 14.11.2020 v čase 9:00 - 9:10 se vydávají čísla 51 - 60).

Úterý státní svátek 17.11. bude dnem záložním pro ty, kteří se z nějakého důvodu nemůžou zúčastnit závodu o víkendech dle jejich přiděleného závodního dne a času. V tento den mohou startovat např. i lidé, kteří jsou mimobrněnští a na závod přicestují společně automobilem.

den startovní čísla
sobota 14.11. 1 - 400
neděle 15.11. 401- 900
úterý 17.11. záložní den (1 - 1950)
sobota 21.11. 901 - 1400
neděle 22.11. 1401 - 1950

Termín závodu v roce 2021 a startovné

Pokud se ČSOB Vokolo priglu 2020 neuskuteční v letošním roce, uspořádáme 11. ročník v tradičním termínu druhé říjnové soboty 9.10.2021. V souladu s pravidly závodu všem přihlášeným převedeme startovné na tento termín. Učiníme to s nějvětší pravděpodobností tak, že Vám všem elektronicky emailem zašleme "kód", který zadáte při nové on-line registraci na závod.

Za situace, kdy by byl závod o rok odložen, se dostáváme do obtížné ekonomické situace. Budeme muset vrátit finanční podporu z dotací od Statutárního města Brna a Jihomoravského kraje, ačkoli jsme již větší část těchto prostředků proinvestovali. Také finanční plnění od tradičních partnerů závodu je již nyní avizováno pro příští rok výrazně nižší...

Za těchto podmínek Vám prosím dáváme na zvážení, zda "kód" při registraci na závod v roce 2021 využijete či se ho vzdáte a znovu uhradíte startovné...

Vzdání se možnosti převodu startovného na rok 2021 by mohl proběhnou formou sponzorského daru s možností daňového odečtu. Na Vaše vyžádání bychom Vám potvrzení o poskytnutém daru vystavili a elektronicky zaslali.

Dotazník - prosím vyplňte!

Pokud jste řádně přihlášeni na letošní běžecký závod "ČSOB Vokolo priglu 2020", prosím odpovězte nám na dvě otázky ohledně náhradního termínu a startovného v on-line formuláři ZDE.


Další infomace - FAQ

Plynulý průběh závodu bez shromažďování a sdružování
Závodníci zaparkují své automobily nebo přijedou MHD k zázemí závodu na Kozí horku. Zde si mohou odskočit na mobilní toaletu. V zázemí nebudou převlékárny ani úschovna. Běžci by měli přijít s rouškou již v oblečení pro běh. V zázemí budou jen záchytné stany pro případ deště, kde si mohou závodníci eventuálně batohy či svršky sami odložit (prostor nebude hlídán). Setkání bude u "meeting pointu" s omezeným počtem osob. Všem změříme teplotu. Jen závodník bez teploty bude připuštěn k závodu. Dobrovolník (s rouškou, ochranným štítem) vyzvedne skupinu závodníků na daný čas a vezme je k vyzvednutí startovních čísel. Ty budou spolu se spínacími špendlíky připravena vždy v daném čase pro konkrétní závodníky dle časového harmonogramu.  Závodníci si mohou vzít "G" tablety od Enervitu pro doplnění energie při závodě. Dále si připnou číslo a dobrovolník je doprovodí do startovního prostoru. Zde si závodníci mohou roušku sundat a rozběhat se, rozcvičit. Pak jednotlivě či po malých skupinkách startují. Na trati nebudou občerstvovací stanice ani měřící mezičasy. Na silničních úsecích bude omezen provoz pro automobily na 30km/hod (pod Hradem Veveří je dopravní uzávěra a provoz je tak velmi nízký). Na trati bude zdravotní asistence (zejména Skalky na 6 km). Každý závodník má na startovním čísle telefon na záchranáře pro případ potřeby. V cíli dostane závodník: účastnickou medaili, termofólii, banán, vodu a roušku. Tám závod končí. Dále si může dojít ke stanu s občerstvením (iontový nápoj, teplý čaj, koláčky apod.) a vyzvednout startovní balíček (nápoj RED BULL, časopis RUN, slevové vouchery partnerů apod.). Ti, co mají zaplacené pamětní tričko (funkční tričko MIZUNO),  si jej mohou vyzvednout také po závodě na označeném místě na Kozí horce.

Účastnická medaile
Každý kdo doběhne závod, dostane od nás účastnickou medaili.

Pamětní tričko
Každému, kdo si objednal a zaplatil pamětní tričko, bude toto vydáno po doběhu závodu. Kdo se závodu nezúčastní v náhradním termínu v listopadu 2020, bude mít možnost si později vyzvednout tričko na brněnské prodejně TRIEXPERTU (to platí i pro případ, že se závod v náhradním termínu letos neuskuteční). Pokud máte zájem si tričko ještě dokoupit, napište prosím email paní Lence Bertové (lenka.bertova@vokolopriglu.cz).

Účast zahraničních běžců
Prognóza prodloužení či zpřísňování ochranných opatření pro zahraniční běžce nevypadá moc dobře. Sledujte prosím náš web a sociální sítě. S největší pravděpodobností vám všem převedeme startovné na příští rok bez ohledu na to, zda se náhradní termín podaří realizovat ještě letos v listopadu.

Dotazy a diskuze
Pokud máte jakýkoli dotaz, prosím napište nebo zavolejte řediteli závodu Petrovi Božkovi (petr.bozek@vokolopriglu.cz, 724 870 607). Kdybyste měli nějaké nápady, zlepšováky, komentáře, prosím diskutujte na našem facebooku pod příspěvkem "Dotazník - náhradní termín ČSOB Vokolo priglu 2020".

Děkujeme, že běháte s námi.

Za Tým ČSOB Vokolo priglu 
Petr Božek, ředitel závodu

Upozornění

S ohledem na vývoj epidemiologické situace v roce 2020 se XI. ročník závodu Vokolo priglu přesunul na rok 2021.

Všem registrovaným v roce 2020 převádíme startovné na letošní rok.

Bližší informace o termínu závodu, způsobu přihlášení na závod vám přineseme na jaře 2021.

Děkujeme, že běháte s námi.

Váš Tým Vokolo priglu

další aktuality

Partneři

Závod je pořádán za podpory Statutárního města Brna, Jihomoravského kraje, městské části Brno-Bystrc.

Kontakty

Ředitel závodu

Petr Božek
mobil: 724 870 607

Propagace

Lucie Šlechtická
mobil: 604 898 935

Elitní závodníci

Tomáš Kalina
mobil: 775 082 588

Koordinátor závodu

Jan Huppert
mobil: 733 679 954

Zázemí závodu

Ondřej Zikmund
mobil: 605 457 715

Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s.

IČ: 228 46 425, DIČ: CZ 228 46 425
se sídlem Milady Horákové 890/20, Zábrdovice, 602 00 Brno zapsán v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, spisová značka L 15252

2021 © Brněnský klub sportovních a běžeckých aktivit z.s. | Tvorba webových stránek | Běžecké boty a běžecké vybavení