• TERMÍN ZÁVODU
  • připravujeme
  • TERMÍN ZÁVODU
  • připravujeme

Náš závod jako Memoriál Libuše Loukotové

v příštím roce se běžecký závod "ČSOB Vokolo priglu" podruhé poběží jako memoriál paní Libuše Loukotové. Tato vynikající veslařka, trenérka, sportovní funkcionářka je neodmyslitelně spjata s Brněnskou přehradou. A my na ni takto každý rok vzpomínáme. Přinášíme Vám aktuální rozhovor s jejím manželem Milanem Loukotou.

  • bývalý reprezentant ve veslování, trenér a funkcionář
  • veslovat začal v roce 1955 v tehdejším Spartaku Tatra Smíchov
  • reprezentoval v dresu ASD Dukla Praha
  • po přestěhování do Brna byl u vzniku Lodních sportů, kde zahájil trenérskou kariéru, která trvá dodnes

Milan Loukota

Dobrý den pane Loukoto, jak se máte a co děláte? (podotýkám, že jsem Milana zastihla v místnosti kde se opravují lodě)

Mám se celkem fajn, teď jsem opravil dvouskif a kluci už na něm jezdí, tak mám radost. Ale teď už dávám dohromady tady tu havlinku, je to celé zkřížené ...

A kromě oprav lodí a příslušenství, trénujete ještě? 

Když je potřeba tak pomůžu s těmi nejmladšmi veslaři. Trenéry, zvlášť ty mladé, je potřeba podporovat. Věnují se mládeži ve svém volném čase. My se s Líbou vždycky snažili, aby na loděnici děti nechodili jen do kroužku, ale abychom v nich probudili klubového ducha, aby se na klub a k veslování vraceli, právě třeba jako trenéři.

Vaše dcera Míša byla taky úspěšná reprezentantka a teď také trénuje veslařskou mládež. Máte radost, že kráčí ve vašich šlépějích?

Míša je učitelka na gymnáziu a tady na Lodních sportech se věnuje dorostenkám. A radost mám, zvlášť když se jim daří. Letošní sezóna byla sice "divná", ale dařilo se třeba na Primátorkách.

Milane, chtěla bych připomenout, že se Vokolopríglu běhá jako vzpomínka na vaši ženu Líbu. A samozřejmě vás pozvat. Přijdete?

Jsem rád, Líba měla přehradu moc ráda a Vokolopriglu brala jako součást aktivit tady na loděnici, i když to byl tady vždycky blázinec, těch lidí najednou. A přijdu rád, vždyť určitě zase poběží i naši "loďáci".

Děkujeme, za rozhovor.


Memoriál Libuše Loukotové

Libuše Loukotová

Běh „Vokolo priglu“ se od 10. ročníku běhá jako memoriál paní Libuše Loukotové (12.3.1942 – 23.10.2018).

Dvacet let brázdila „Brněnské móře“ v barvách Spartaku ZJŠ Brno (nyní ČVK Brno). Po uzavření své reprezentační veslařské kariéry předávala téměř čtyřicet let své bohaté zkušenosti několika generacím brněnských veslařů a veslařek na Lodních sportech Brno. V roce 2012 obdržela cenu města Brna „Fair play“ za celoživotní sportovní a veslařskou činnost. Loděnice tělovýchovné jednoty LS Brno byla po celých devět let zázemím našeho závodu. A sportovní klub Lodní sporty Brno jsou každým rokem technickým partnerem našeho závodu.

 

Děkujeme, že běháte s námi.

Váš Tým ČSOB Vokolo priglu

Pomozte nám

Vokolo priglu, podobně jako další společenské aktivity, se díky koronaviru dostalo do nepříznivé situace. Pokud nám chcete pomoci, budeme velmi rádi. Můžete si při registraci koupit funkční účastnické tričko nebo nám darovat libovolnou částku.

Každému, kdo pomůže našemu závodu alespoň 300,- Kč, nabízíme samolepku … Kdo nám přispěje částkou 1.000,- Kč a výše, bude v tombole o doživotní startovné …

další aktuality

Partneři

Závod je pořádán za podpory Statutárního města Brna, Jihomoravského kraje, městské části Brno-Bystrc.
Záštitu nad závodem převzali primátorka Statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková, radní Jihomoravského kraje Mgr. Ing. Taťána Malá a JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta městské části Brno-Bystrc.

Kontakty

Ředitel závodu

Petr Božek
mobil: 724 870 607

Registrace

Lenka Bertová
mobil: 702 669 608

Propagace

Lucie Šlechtická
mobil: 604 898 935

Elitní závodníci

Tomáš Kalina
mobil: 775 082 588

Koordinátor závodu

Jan Huppert
mobil: 733 679 954

Zázemí závodu

Ondřej Zikmund
mobil: 605 457 715

Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s.

IČ: 228 46 425, DIČ: CZ 228 46 425
se sídlem Milady Horákové 890/20, Zábrdovice, 602 00 Brno zapsán v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, spisová značka L 15252

2020 © Brněnský klub sportovních a běžeckých aktivit z.s. | Tvorba webových stránek | Běžecké boty a běžecké vybavení