• TERMÍN ZÁVODU
  • 10.10.2020
  • DO STARTU ZBÝVÁ
  • 63 dní
  • (1523 hodin)
  • TERMÍN ZÁVODU 10.10.2020
  • ZBÝVÁ 63 dní (1523 hodin)

Nový partner závodu - Zoo Brno

Naším novým partnerem závodu je Zoo Brno, která byla slavnostně otevřena 30. srpna 1953. Za téměř 67 let odchovala mnoho mláďat a i letos se pořádně urodilo...

Autor: Eduard Stuchlík

Vlk artický a surikaty

V brněnské zoo jsou dlouhodobě nejoblíbenější dva živočišné druhy – surikaty a vlci arktičtí. A jejich milovníci si teď opravdu přijdou na své. U obou jsou totiž k vidění letošní mláďata.

Na úvod si hned přiznejme, že malých prcků není zrovna málo. „U jedné z nor jsme několikrát pozorovali šest malých šedých vlčat. Jestli je toto číslo konečné, zatím nemůžeme s úplnou jistotou potvrdit. Uvidíme během veterinární prohlídky, při které zjistíme také jejich pohlaví,“ uvedl mluvčí Zoo Brno Michal Vaňáč.

Otcem je alfasamec celé smečky Luděk, který na Mniší horu dorazil v roce 2015 z Dánska. Matkou všech je zkušená samice Velká. Ta se narodila přímo v Brně a je potomkem předchozího alfasamce Attily.

Pokud máte rádi neposedné a vždy pozorné surikaty, určitě byste neměli minout jejich výběh u hlavní komunikace. Dovádí v něm hned dva vrhy letošních mláďat. Celkem je to pět malých šelmiček – trojčata přišla na svět v půlce února, dvojčata se přidala na začátku května.

Klokan bažinný

Rozhodně se vyplatí mrknout i do průchozí expozice klokanů. V půlce května poprvé vyskočil z vaku matky malý klokan bažinný, který už se nyní běžně pohybuje po celé expozici. Stejně jako mládě klokana žlutonohého. Vidět tyto klokany v expozici je neobyčejný a jedinečný zážitek, žádná jiná zoologická zahrada v České republice klokany žlutonohé nechová. Je totiž velmi složité dostat povolení pro chov. Jsou to malí australští vačnatci z čeledi klokanovitých. Patří mezi skupinu skalních klokanů a jsou typičtí svou pestrou kresbou, která jim dala jméno. Šedohnědému tělu s černobílou kresbou kolem očí a světlým břichem dodává na výjimečnosti žluté až žlutohnědé zbarvení nohou a ocasu, který je hnědě proužkovaný.


Děkujeme ZOO Brno za podporu a Vám, že běháte s námi.

Váš tým ČSOB Vokolo priglu

 

Pomozte nám

Vokolo priglu, podobně jako další společenské aktivity, se díky koronaviru dostalo do nepříznivé situace. Pokud nám chcete pomoci, budeme velmi rádi. Můžete si při registraci koupit funkční účastnické tričko nebo nám darovat libovolnou částku.

Každému, kdo pomůže našemu závodu alespoň 300,- Kč, nabízíme samolepku … Kdo nám přispěje částkou 1.000,- Kč a výše, bude v tombole o doživotní startovné …

další aktuality

Partneři

Závod je pořádán za podpory Statutárního města Brna, Jihomoravského kraje, městské části Brno-Bystrc.
Záštitu nad závodem převzali primátorka Statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková, radní Jihomoravského kraje Mgr. Ing. Taťána Malá a JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta městské části Brno-Bystrc.

Kontakty

Ředitel závodu

Petr Božek
mobil: 724 870 607

Registrace

Lenka Bertová
mobil: 702 669 608

Propagace

Lucie Šlechtická
mobil: 604 898 935

Elitní závodníci

Tomáš Kalina
mobil: 775 082 588

Koordinátor závodu

Jan Huppert
mobil: 733 679 954

Zázemí závodu

Ondřej Zikmund
mobil: 605 457 715

Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s.

IČ: 228 46 425, DIČ: CZ 228 46 425
se sídlem Milady Horákové 890/20, Zábrdovice, 602 00 Brno zapsán v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, spisová značka L 15252

2020 © Brněnský klub sportovních a běžeckých aktivit z.s. | Tvorba webových stránek | Běžecké boty a běžecké vybavení