• TERMÍN ZÁVODU
  • připravujeme
  • TERMÍN ZÁVODU
  • připravujeme

Otestuje svoje limity v 2XU kolekci

O “Two Times You” a vývoji oblečení společně s australským sportovním institutem už nějakou dobu víme. Nyní, i po 13 letech vývoje, jde 2XU stále stejnou cestou - než se oblečení dostane na trh, vyzkouší ho profesionální sportovci, zda je to opravdu to nejlepší pro výkon a regeneraci.

Nastává čas pro výměnu letního oblečení za zimní a 2XU pro vás připravilo popis cesty, kterou jejich zimní kolekce prošla s australskými běžkyněmi a triatlonisty v tvrdém alpském prostředí, kde v průběhu otestovali limity odolnosti:

Alpská oblast Victoria se již před časem stala ideálním tréninkovým prostředím pro běžkyně Clayru Smith a Taylu Billington, ke kterým se připojili k triatlonisté Marcel Walkington a olympijský triatlonista Aar Royl, kteří se chtějí vrátit do formy po mimosezónní přestávce.

Na odlehlých cestách, kde nehrozí žádné vyrušení, prozkoumal tým nové limity s novými přáteli.

KRÁSA VZPLANUTÍ

Na očekávané chladné horské podmínky se brzo zapomnělo díky rannímu slunci, které zahřálo tělo hned po časném výběhu.

Horké slunce v kombinaci s prachem z projíždějících aut proměnilo silniční běh na prašné a suché dobrodružství. Tým nakonec našel příjemnou změnu a úlevu na okolních horských stezkách, kde se jarní horská voda stala ideálním lékem na dehydrataci a osvěžila vypláchnutím úst plných prachu.

2XU

Tayla nosí MCS RUN legíny a Pursuit 1/4 ZIP TOP , Aaron běží v kompresních kalhotách DASH a Pursuit 1/4 ZIP TOP, Marcel běží v Wind Defence kalhotech

Dny s dvěma fázemi běhu nejsou nikdy snadné, ale celý trénink probíhal pod hřejivými slunečními paprsky. Když odpolední slunce začalo klesat z oblohy a stíny se prodlužovaly, tým už zdolával odpolední výběhy kopců.

Stín vysokých stromů a chladný svěží vánek byl vítaným osvěžením.

2XU

Marcel si obléká XVENT Woven Jogger

Odpočinek je magický

Ranní proběhnutí je rituál sportovce. Je to běh, který má za cíl rozhýbat tělo, říct dobré ráno a odplavit únavu ze včerejšího tréninku. Ranní přeháňky udusaly štěrkovou cestu a nebyl tedy v dohledu žádný prach. Skutečné kouzlo okolí tak bylo pro náš tým příjemným rozptýlením před dvojitým ranním tréninkem, který byl teprve před námi.

Vzhledem k tomu, že většina tréninků a závodů probíhá po celý rok na tvrdém povrchu, byla možnost tréninku kilometrových úseků na baleném štěrku přijata všemi s velkým nadšením. Nebo je to možná spíše tím, že se všichni těší na volné odpoledne…

V průběhu sezóny je nastavení správné rovnováhy mezi tréninkem, závoděním, regenerací, cestováním a prací výzvou. Ideální je volné odpoledne bez telefonů, které umožňuje našim sportovcům jít ven a poznat se s dalšími sportovci, kteří v různých fázích své kariéry právě trénují zcela odlišné disciplíny.

2XU

Přátelská konverzace

ZIMA JAKO

Zima byla dávno pryč, ale alpský region je nepředvídatelný. Jak týden plynul, počasí se měnilo. Zatímco tým měl sbalené kufry na dosud nejdelší soustředění, největším lákadlem byl pro ně nyní výhled z kuchyňského okna.

Hory pokryly husté tmavé mraky a všichni očekávali příchod letního sněhu.

2XU

Aaron nosí GHST nepromokavou bundu

Ranní tempo - pravděpodobně nejméně oblíbené. Těžší než ranní proběhnutí, ale lehčí než intenzivní trénink, přesto se všechno může tak rychle změnit. Když začali naše běžkyně a triatlonisté stoupat na vrchol hor, světlo se změnilo, nastala hustá mlha a přišel déšť.

2XU

Tayla běží v Pursuit 1/4 ZIP TOP, Marcel běží ve XVENT 2v1 kraťasech a bundě XVENT

Těžké nohy v kombinaci se silným větrem nejsou žádným dobrým receptem na odpolední běh, ale trail trasy byly příliš lákavé na to, aby se daly odmítnout, a představa vyvrcholení dne lákala sportovce dál.

Sníh. I z nejzkušenějšího sportovce se může stát dítě. Ale jaké by to bylo soustředění bez  trochu zábavy.

Jak sportovci vyskakovali z auta a prozkoumávali bílé pláně před nimi, rychle se vytratil všechen stres z přicházejícího tréninku.

Jak se dalo očekávat, vypukla sněhová vánice.

2XU

Tayla nosí Utility Insulation Longline Jacket

JDEME ZNOVU

Další den se všichni vrátili zpět do tréninku na další týmovou fázi.

V čistším vzduchu prozkoumali otevřené vrcholy hory. Zamračený horizont z předchozího dne vybledl a odhalil, jak velkolepý byl z vrcholu hor výhled.

2XU

Marcel běží v MCS RUN a Pursuit 1/4 ZIP TOP, Aaron v MCS RUN kraťasech a nepromokavé bundě GHST

Týmu trvalo nějaký čas, než se  seznámil s tratí, kterou měl Aaron na mysli. Strmý a otevřený terén byl ideální pro opakování úseků do kopců. Clara a Tayla udávají tempo a ukazují „triatlonistům“, jak se to dělá.

2XU

Po skončení fáze nastal čas zamyslet se nad uběhlým dnem.

Čas, který poskytl úplné jasno o cestě vpřed.

Čas přesně si vzpomenout, proč to děláte.

Den za dnem, fázi za fází.

2XU

 

Děkujeme, že běháte s námi.

Váš Tým ČSOB Vokolo priglu

Pomozte nám

Vokolo priglu, podobně jako další společenské aktivity, se díky koronaviru dostalo do nepříznivé situace. Pokud nám chcete pomoci, budeme velmi rádi. Můžete si při registraci koupit funkční účastnické tričko nebo nám darovat libovolnou částku.

Každému, kdo pomůže našemu závodu alespoň 300,- Kč, nabízíme samolepku … Kdo nám přispěje částkou 1.000,- Kč a výše, bude v tombole o doživotní startovné …

další aktuality

Partneři

Závod je pořádán za podpory Statutárního města Brna, Jihomoravského kraje, městské části Brno-Bystrc.
Záštitu nad závodem převzali primátorka Statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková, radní Jihomoravského kraje Mgr. Ing. Taťána Malá a JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta městské části Brno-Bystrc.

Kontakty

Ředitel závodu

Petr Božek
mobil: 724 870 607

Registrace

Lenka Bertová
mobil: 702 669 608

Propagace

Lucie Šlechtická
mobil: 604 898 935

Elitní závodníci

Tomáš Kalina
mobil: 775 082 588

Koordinátor závodu

Jan Huppert
mobil: 733 679 954

Zázemí závodu

Ondřej Zikmund
mobil: 605 457 715

Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s.

IČ: 228 46 425, DIČ: CZ 228 46 425
se sídlem Milady Horákové 890/20, Zábrdovice, 602 00 Brno zapsán v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, spisová značka L 15252

2020 © Brněnský klub sportovních a běžeckých aktivit z.s. | Tvorba webových stránek | Běžecké boty a běžecké vybavení