česky anglicky

Vokolo priglu mezi hvězdnými akcemi Jihomoravského kraje

Běžecký závod kolem Brněnské přehrady byl včera v prestižní anketě "Sportovec Jihomoravského kraje 2017" vyhlášen mezi 5. nejlepšími sportovními akcemi našeho kraje. Nejlepší sportovní akcí byly vyhlášeny Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2017 a nejlepším sportovcem, lezecký mág, Adam Ondra.

 

Sportovní akce Jihomoravského kraje 2017

Neztratili jsme se mezi TOP akcemi loňského roku, posuďte sami...

1. místo  Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2017

2. místo  Extraligová utkání HC Kometa Brno - lední hokej

3. místo Mistrovství světa silničních motocyklů 2017

Mezi pěti nominovanými akcemi bylo společně s námi ještě EMF EURO 2017 - Mistrovství Evropy v malém fotbalu mužů.

Děkujeme všem běžcům, partnerům a dobrovolníkům, že jsme mohli nakouknout mezi elitní sportovní akce Jihomoravského kraje. Máme velkou radost. Naše ocenění je i Vaším oceněním...

 

Sportovec Jihomoravského kraje 2017

Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje byl vyhlášen "pavouk" Adam Ondra.

Nejlepší sportovní lezec současnosti se v loňském roce zapsal nesmazatelným písmem do historie. Na skalách v norském Flatangeru dotáhl do úspěšného konce svůj vlastní projekt s všeříkajícím názvem "Project Hard" a jako první na světě vylezl cestu v dosud nepřekonané obtížnosti 9c.

Na druhém místě se umístil Tomáš Bábek, dráhový cyklista z Dukly Brno. Náš nejlepší cyklista roku 2017 byl 2. na MS na 1 km s pevným startem a celkově vyhrál Světový pohár v keirinu. Jeho neuvěřitelný životní příběh si můžete BEZ FRÁZÍ přečíst zde.

Bronzový stupínek obsadil kapitán brněnské Komety a národního mužstva Martin Erat. Pravé křídlo odehrálo 13 sezón v NHL, především v týmu Nashille Predators, loni pomohl HC Kometě Brno k 12. mistrovskému titulu. Za reprezentaci nastoupil třikrát na mistrovství světa a čtyřikrát na ZOH.

 

Další informace o slavnostním vyhlášení a dalších oceněných si můžete přečíst zde.

Děkujeme, že běháte s námi.

Váš Tým Vokolo priglu

ČSOB - Československá obchodní banka, a. s. TRIEXPERT - specializované běžecké prodejny a triatlonová prodejna Jaderná elektrárna Dukovany - skupina ČEZ - výroba, distribuce a prodej elektrické energie MILT s.r.o. – výrobce a realizace montovaných systému Mizuno – běžecké boty, textil a doplňky
Statutární město Brno Jihomoravský kraj Městská část Brno-Bystrc