česky anglicky

Záštita starosty JUDr. Tomáše Kratochvíla a partnerství s Bystrcí

S potěšením oznamujeme, že starosta městské části Brno-Bystrc pan JUDr. Tomáš Kratochvíl, opět převzal záštitu nad letošním ročníkem ČSOB Vokolo priglu 2020.

MČ Brno-Bystrc

Městská část Brno Bystrc a Hrad Veveří

Brněnská městská část Bystrc je pro náš závod stěžejní a nebýt Brněnské přehrady, nebylo by ani běhu „ČSOB Vokolo priglu“. Ale není to jen vodní hladina, čím Vás Bystrc osloví. Naši běžci dobře znají pohled na Hrad Veveří, který majestátně dohlíží na přeběhnutí lávky. Kdo hrad navštívil, jistě ví, že z druhé strany je spojen nádhernou lipovou alejí s kostelíkem Nanebevzetí Panny Marie. https://www.alejroku.cz/2019/lipova-alej-u-hradu-veveri

ZOO, turistika a Pohádka Máje

Stačí seběhnout schody přehradní hráze a krátkou procházkou dojdete na úpatí Mniší hory, zde najdete vstup do brněnské Zoologické zahrady. Pro milovníky turistiky přírodní park Podkomorských lesů nabízí procházky lesním porostem, v jejichž středu skalnatým údolím protéká řeka Svratka a můžete se vydat po stopách českého spisovatele Viléma Mrštíka, kterého tato krajina inspirovala k napsání románu „Pohádka máje“.

Je to špinavé a leží to za komínem :)

Znáte ten vtip? „Je to špinavé a leží to za komínem? Bystrc!“ :-) Tak to je opravdu jen slovní hříčka…. Bystrc je moderní, čistá a s úzce s přírodou spjatá městská část Brna. Kromě krásného okolí, se může pochlubit i kvalitní občanskou vybaveností – mateřské školy, základní školy, Klasické a španělské gymnázium, Společenské centrum, obchodní centra a mnoho dalšího.

Jsme rádi, že můžeme propojit náš běh s MČ Bystrc nejen místem konání, ale i se jménem pana starosty JUDr. Tomáše Kratochvíla.

Děkujeme, že běháte s námi.

Váš tým ČSOB Vokolo priglu

 

Brněnské moře pohled z Bystrce

ČSOB - Československá obchodní banka, a. s.
TRIEXPERT - specializované běžecké prodejny a triatlonová prodejna Jaderná elektrárna Dukovany - skupina ČEZ - výroba, distribuce a prodej elektrické energie MILT s.r.o. – výrobce a realizace montovaných systému Mizuno – běžecké boty, textil a doplňky Povodí Moravy, s.p.
Statutární město Brno Jihomoravský kraj Městská část Brno-Bystrc
Bartosini Cestovní kancelář BRENNA 2XU Enervit Sportuj lepe SIEMENS BornToSwim Anita Konica Minolta SAP Bjež BRNET - Internet pro Brno SAUNIA - saunový svět Jedna Báseň Zoner Photo Studio CEBU MANGO MUNI Fakulta sportovních studií Dobrovolníci Fakulty sportovních studií TJ Lodní sporty Brno - tělovýchovný oddíl Chicco d'Oro Nevidomí maséři Life! Veletrhy Brno Začnu dnes Hotel International Starobrno Johnny Servis Lesy Města Brna Lesy ČR Profi interiéry Dopravní podnik města Brna Kalitech Moravská hasičská jednota Jaso Cash and Carry Mattoni Víno Veverka Vodní zachranná služba Brno město Městská policie Brno Policie České republiky Hvězdárna a planetárium Brno RUN magazin Hitrádio TV BRNO 1 Kam za sportem Anabell Nadace ČEZ