česky anglicky

Pozávodní rozhovory s elitními běžci

"tučné" odměny za celkové umístění již doběhly na bankovní účty elitních běžců a oni se nám všichni svěřili z dojmy z osmého ročníku TRIEXPERT Vokolo priglu 2017.

Všichni nám odpovídali na tři stejné otázky:

Jak se Vám běželo a jak jste spokojen/a se svým výkonem?

Jak se Vám závod líbil?

Poběžíte i příští rok?

Děkujeme "eliťákům", že běhají s námi...

Tým TRIEXPERT Vokolo priglu

.

TRIEXPERT Vokolo priglu 2017 - rozhovory s elitními běžci

 

Petra Kamínková, první místoPetra Kamínková, TRIEXPERT Vokolo priglu 2017, foto: Lubomír Stehlík, Brněnský deník

V cíli jsem byla přímo šťastná neb jsem doběhla vítězně.Jinak závod je krásný,ale pro mě profilově náročný a vždy se v konci trošku trápím:-)).

Je krásný hlavně a v cíli se mi moc líbí pozávodní atmosféra a maderator udělá skvělou práci,moc zábavný!!

Moc ráda:-)).

.

.

.

.

 

Lucie Maršánová, druhé místoLucie Maršánová, TRIEXPERT Vokolo priglu 2017, foto: Ivo Doušek

Neběželo se mi úplně nejlíp - to proto, že mě již několik týdnů trápí bolest v bederní páteři, která vystřeluje do zadního stehna. Takže jsem do závodu nemohla jít zdaleka naplno a musela běžet jen tak, jak mi to záda dovolila. Rozhodovala jsem se, jestli vůbec závod absolvovat, ale přítel také závodil, takže bych stejně jela s ním, ale jako aktivní běžkyně se na závodech, kdy sama nezávodím necítím příjemně. Takže jsem se rozhodla, že to pojmu tréninkově a také si ho oběhnu. Bolest se po závodě nezhoršila a to bylo cílem :-).

Trať závodu je moc pěkná a v porovnání s jinými silničními závody i pestrá. Já osobně upřednostňuji závody v terénu a silniční závody prozatím moc v oblibě nemám, ale Vokolo Príglu se mi i díky trailové části a alespoň pár mírným kopečkům líbila.

Jestli se mi to bude hodit do termínovky, tak určitě ! Musím přece zkusit běžet naplno :).

.

.

.

Martina Vévodová, třetí místoMartina Vévodová, TRIEXPERT Vokolo priglu 2017, foto: Monika Hlaváčová

Pro mě byl Váš závod posledním závodem mojí letošní sezóny, takže jsem na sobě cítíla známky únavy po celoročním intenzivním tréninku. Přesto mi tento závod sednul a zaběhla jsem jej nad svá očekávání.

Vašeho závodu jsem se zúčastnila již třikrát a vždy to byl pro mě velmi silný zážitek. Letos vyšlo i skvělé počasí, což celý den ještě umocnilo.

Moc ráda se zúčastním závodu i v příštím roce!

.

.

.

.

.

Eva Filipiová, čtvrté místoEva Filipiová, TRIEXPERT Vokolo priglu 2017, foto: Ivo Doušek

Závod Vokolo príglu není úplně nejlehčím během, součástí jsou  táhlá silniční stoupání, která člověku mohou vzít dost energie obzvláště v kombinaci s protivětrem, který v den závodu panoval. Ale jinak je trasa krásná a počasí bylo jako na závod dělané. Dařilo se mi držet tempo a krok se soupeřkami, kdy jsem se v průběhu závodu probojovala na 4. příčku a dokonce jsem se chvíli přiblížila 3. ženě. Takže jsem rozhodně spokojená jak s celkovým časem, tak s umístěním.

Obecně mám ráda Brno a oblast přehrady je krásná, možnost oběhnout si ji v závodě je super, takže závod se mi líbí moc. K tomu samozřejmě přispělo i pěkné počasí.

Nemám ve zvyku plánovat na tak dlouhou dobu dopředu, ale když mi tento závod bude sedět v "termínovce", tak se na Prígl ráda vrátím :)

.

Lubomíra Maníková, TRIEXPERT Vokolo priglu 2017, foto: Lubomir Stehlík, Brněnský denik

Ľubomíra Maníková, páté místo

Vokolo Priglu má pevné místo v mém běžeckém kalendáři, takže rozhodně chci stát i příští rok na startu.

Tento zavod mam napriek tomu ozaj rada, patri medzi moje oblubene. Mozno je to v tom ze viem ze sa tu vzdy zide skvela konkurencia a preto je to dobry test aby som vedela ako som na tom. Tesim sa aj na triexpert stanok, kde som si vlastne kazdy rok nieco kupila, tento rok to boli elastaky Kari Traa.

Ak budem zdrava, urcite pridem aj o rok.

 

 

 

 

 

 

Jiří Homoláč, první místoJiří Homoláč, TRIEXPERT Vokolo priglu 2017, foto: Lubomir Stehlík, Brněnský denik

Běželo se mi výborně i přesto, že jsem den před závodem přijel ze soustředění v Tatrách, ale únava znát nebyla. Zaběhl jsem si nový osobák na VOKOLOPRIGLU 43:52 a obhájil první místo. Lepší to být ani nemohlo.

Závod byl opět skvěle zorganizován, super atmosféra, počasí, vše na jedničku.

Určitě bych za rok opět běžel. Je to moje srdcovka.

.

.

.

.

.

 

Jakub Zemaník, druhé místoJakub Zemaník, TRIEXPERT Vokolo priglu 2017, foto: Monika Hlaváčová

Běželo se mi skvěle, s výkonem jsem spokojený.

Trať byla náročná, ale pestrá. Organizace na jedničku.

Pokud zdraví dovolí, tak určitě !

.

.

.

.

.

.

 

Robert Míč, třetí místoRobert Míč, TRIEXPERT Vokolo priglu 2017, foto: Ivo Doušek

Běželo se mi letos skvěle, konečně mi tady vyšla forma. Závod jsem rozběhl s Jiřím Homoláčem a Jakubem Zemaníkem a přestože po asi čtyřech kilometrech jsem už běžel sám na třetím místě, dařilo se mi i v druhé půlce závodu držet rychlé tempo. S více než minutovým zlepšením na této trati a prvním pódiovým umístěním celkově jsem obrovsky spokojen. Stále ale mám kam se posouvat, takže věřím, že příště to může být ještě lepší.

Za osm ročníků Vokolo Priglu jsem na startu chyběl pouze jednou a pokaždé byl závod zvládnutý na jedničku. Skvělá organizace, pěkná trať i zázemí pro běžce dělají tento závod opravdu jedinečným.

Vokolo Priglu má pevné místo v mém běžeckém kalendáři, takže rozhodně chci stát i příští rok na startu.

.

.

Petr Pechek, čtvrté místoPetr Pechek, TRIEXPERT Vokolo priglu 2017, foto: Tomáš Klinkovský

Letos se mi neběželo moc dobře. Bohužel mě nesedl rychlý začátek. Kdy jsem po něm pak bohužel poměrně hodně zpomalil. S výkonem moc spokojený nejsem. Před závodem jsem doufal ve 3. místo a i trochu lepší čas.

Závod se mi líbil hodně. Trať je pěkná. Líbí se mi jak je členitá. Závod má i dobrou atmosféru.

Rád bych běžel, ale je to poměrně za hodně dlouhou dobu, tak to nemůžu slíbit 100%.

.

.

.

Jiří Šacl, páté místoJiří Šacl, TRIEXPERT Vokolo priglu 2017, foto: Lubomir Stehlík, Brněnský denik

Byl to druhý nejdelší závod, co jsem kdy běžel... Na začátku jsem se nechal strhnout klukama, kteří nasadili vysoké tempo. Asi po dvou kilometrech jsem se začal trápit a trvalo to až do cíle. Před závodem jsem si stanovil cíl umístit se v TOP5, což se povedlo. A s tím, kolik toho mám po sezoně naběháno, jsem ani výš pomýšlet nemohl.

Závod mě překvapil už před startem, kde jsme jako závodníci "elite" mohli využít vlastního zázemí což bylo hodně příjemné. Trať závodu jsem zhruba znal, ale i přes to mě překvapila svojí náročností - terén byl více zvlněný, než jsem si pamatoval. Celý závod provázela výborná atmosféra! Moc jsem si ho užil :)  Všude po trati bylo spousta fanoušků, stejně tak i na vyhlášení vítězů, nag které počkali snad všichni závodníci i diváci - před tolika lidmi jsem na pódium ještě nešel.

Na Vokolo priglu se určitě vždy rád vrátím!

.

.

.

.

Daniel Orálek, deváté místoDaniel Orálek, TRIEXPERT Vokolo priglu 2017, foto: Monika Hlaváčová

Bohužel v pátek před závodem jsem přijel ze závodů v Číně,  po 40 hodinách cestování, což bohužel trochu ovlivnilo můj výkon v sobotním závodě. Neběžel se mi tedy moc dobře. Přesto jsem se svým výkon v rámci možností docela spokojen.

Závod se mi moc líbil a myslím, že patří k těm nejhezčím podzimním závodům.

Pokud budu zdravotně v pořádku, tak se opět rád zúčastním.

.

.

.

.

Petr Vabroušek, dvacáté šesté místoPetr Vabroušek, TRIEXPERT Vokolo priglu 2017, foto: Ivo Doušek

Závod jsem tradičně běžel z plného tréninku bez vyladění a v rámci toho se mi běželo dobře. Dokonce jsem si potřetí v řadě lehce vylepšil svůj čas. Radost mám hlavně z obrovského výkonnostního skoku syna Filipa, který mě tady poprvé porazil a hned mi naložil 2 minuty!

Skvělá trať organizace i atmosféra! Na Príglu jsem před 25 lety vesloval, rád se tam vracím.

Pokud triatlonová termínovka dovolí, tak určitě!