• TERMÍN ZÁVODU
 • 10.10.2020
 • DO STARTU ZBÝVÁ
 • 10 dní
 • (260 hodin)
 • TERMÍN ZÁVODU 10.10.2020
 • ZBÝVÁ 10 dní (260 hodin)
Jednotlivci › Propozice závodu

Propozice běžeckého závodu kolem Brněnské přehrady

PROPOZICE ZÁVODU

ČSOB Vokolo priglu 2020

Běžecký závod pro širokou veřejnost, pro všechny výkonnostní a věkové skupiny

KDY: v sobotu 10.10.2020. START hlavního závodu: cca 10.45 hod. (start ve startovních vlnách). Může být dle aktuálního stavu změněno (viz pravidla závodu)
KDE: Brněnská přehrada (Kozí horka)
TRAŤ: délka 14,1 km, vede okolo Brněnské přehrady, trať je mírně zvlněná,
hlavně po asfaltu (85%), kamenitý povrch (15%)

trať bude značena po každém kilometru, běží se po směru hodinových ručiček

Profil tratě zde

Mapa tratě zde

PROGRAM: Sportovní EXPO partnerů

Doprovodný program pro dospělé i pro děti

(bude blíže upřesněn)

STARTOVNÉ: do 31. května 2020 činí startovné 699,-Kč (EUR 28)

od 1. června 2020 činí startovné 799,-Kč (EUR 32)


Muži nad 70 let, ženy nad 60 let mají startovné zdarma (závodníci mají povinnost registrace)

V ceně startovného:

 • možnost vrácení startovného uhrazeného do 31.5.2020. Můžete si odečíst uhrazené startovné od nákupu sportovního vybavení v hodnotě alespoň 2.000,-Kč v TRIEXPERTU,
 • před závodem 40% sleva na služby TRIEXPERTU (speciální diagnostika a rozbor běhu, speciální diagnostika s watty, zátěžové testy, GURU nastavení posedu na kole, běžecké zátěžové testy),
 • on-line tréninky před závodem (dva měsíce),
 • oběhnutí závodní trati (týden před závodem),
 • časopis RUN
 • dárek od ENERVIT
 • pamětní medaile,
 • startovní číslo se jménem (platí pro přihlášené do 20.9.2020 včetně),
 • občerstvení na trati (2x - 5km, 10km) a ihned po doběhu do cíle,
 • zázemí závodu (převlékárny, úschovna tašek, jídelna, mobilní toalety atd.),
 • hromadné úrazové pojištění ČSOB pojišťovny v den závodu,
 • elektronické měření čipem umístěném ve startovním čísle,
 • zobrazení dvou mezičasů ve výsledkové listině (5km, 10km)
 • on-line okamžité zobrazení celkových výsledků,
 • wi-fi zdarma v zázemí závodu,
 • sms po závodě s výsledným dosaženým časem,
 • po závodě přenosný slevový 30% voucher na běžecké vybavení do všech běžeckých prodejen a triatlonové prodejny Triexpert.

 

LIMIT PŘIHLÁŠENÝCH ZÁVODNÍKŮ

Po zkušenostech z předchozích ročníků jsme se rozhodli zachovat maximální limit na 2250 závodníků. S ohledem na omezenou propustnost tratě, bezpečí závodníků, plynulost závodu, kapacitu zázemí závodu a celkovou pohodu všech účastníků další navýšení nepředpokládáme.

Vyhrazujeme si právo ukončit registraci na závod předčasně z důvodu naplnění kapacity.

 

REGISTRACE A ÚHRADA STARTOVNÉHO

POZOR!!! S ohledem na omezený počet účastníků mohou být níže uvedené termíny hlavním pořadatelem změněny.

1) Registrace je možná on-line vyplněním formuláře a následnou platbou na bankovní účet pod přiděleným variabilním symbolem, který Vám bude zaslán elekronickou poštou. Je možné se registrovat on-line a uhradit startovné v hotovosti v brněnské prodejně TRIEXPERTU na ulici Milady Horákové 20. Registrace bude ukončena 19.9.2020 včetně, příp. dříve z důvodu naplnění kapacity závodu.

2) Registrace je možná v brněnské prodejně TRIEXPERT na ulici Milady Horákové 20 s okamžitou úhradou startovného v hotovosti. Registrace bude ukončena 19.9.2020 včetně, příp. dříve z důvodu naplnění kapacity závodu.

Registrace není možná v den závodu.

Přihlašování a domluvu startu elitních závodníků řešte prosím s panem Tomášem Kalinou e-mailovou zprávou na tomas.kalina@vokolopriglu.cz.

Hromadné registrace jednotlivců či firem lze domluvit s koordinátorkou registrací Lenkou Bertovou na e-mailu lenka.bertova@vokolopriglu.cz.

 

PREZENCE A VYZVEDNUTÍ STARTOVNÍCH ČÍSEL

dne 9.10.2020

mezi 14.00 – 19.00 (místo bude upřesněno)

dne 10.10.2020 mezi 8.30 – 9.30 (zázemí závodu)
- mimobrněnští závodníci

Vzhledem k počtu startujících žádáme závodníky, aby si vyzvedávali svá čísla již v pátek 9.10.2020. Sobotní termín je určen výhradně pro přespolní závodníky ze vzdálenějších koutů republiky, kteří nevyužili možnost ubytování z pátku na sobotu v Brně.

Startovní číslo není nutné si vyzvednout osobně. Můžete pro své kamarády či známé vyzvednout celý startovní balíček. Potřebujete znát jméno a příjmení, datum narození, variabilní symbol, pod kterým byl daný účastník registrován (údaj najdete na potvrzujícím emailu o přihlášení) a startovní číslo (startovní listina bude od čtvrtka 8.10.2020 odpoledne vyvěšena na webu www.vokolopriglu.cz).

POZOR! Žádáme, abyste se ve vlastním zájmu dostavili na prezenci s dostatečným předstihem. Při velkém množství závodníků nemůžeme brát i na krátké pozdní příchody po uzavření prezence zřetel a nebude Vám umožněn start.

 

KATEGORIE PRO HLAVNÍ  ZÁVOD

KategorieVěk od - do

Rok narození od - do

Junioři 15 - 20 2005 - 2000
Kategorie A 21 - 39 1999 - 1981
Kategorie B 40 - 49 1980 - 1971
Kategorie C 50 - 59 1970 - 1961
Kategorie D 60 - 69 1960 - 1951
Kategorie E 70 - více 1950 - ……

Účastnit se mohou dospělí a mládež bez rozdílu věku a pohlaví. U mládeže je spodní věková hranice pro účast dosažení věku 15 let. Individulání výjimky (tzn. účastníci mladší 15 let) může povolit koordinátorka registrací Lenka Bertová (lenka.bertova@vokolopriglu.cz). Všichni nezletilí závodníci (tzn. mladší 18 let) běží na odpovědnost svých rodičů a doporučujeme přímo při závodě doprovod rodičů či dospělého běžce.

Pro zařazení do příslušné kategorie je rozhodující stáří závodníka (rok narození).

Nezletilí závodníci musí nechat své zákonné zástupce vyplnit a podepsat čestné prohlášení (zde). Toto prohlášení buď osobně zanést do brněnské prodejny TRIEXPERT na Milady Horákové 20 či zaslat emailem paní Lence Bertové na lenka.bertova@vokolopriglu.cz. Pokud čestné prohlášení od nezletilých běžců neobržíme, nebude registrace považována za dokončenou.


MOŽNOST PŘEHLÁŠENÍ ZÁVODNÍKŮ

Každý řádně registrovaný závodník, který v plné výši uhradil startovné, může své místo přepustit jinému zájemci. A to bez udání důvodu. Tento úkon je zpoplatněn administračním poplatkem ve výši 150,- Kč.

POZOR !!!

Možnost přeregistrací bude uzavřena v pondělí 21.9.2020 včetně.


Více informací zde.

 

UPLATŇOVÁNÍ DÁRKOVÝCH POUKAZŮ - VOUCHERŮ

Dárkové poukazy si můžete zakoupit, bližší informace zde.

Dárkový poukaz může být uplatněn pouze při registraci do konce stanoveného termínu registrace na závod.

Odpovědnost za včasnou registraci nese držitel voucheru. Nelze nárokovat vůči pořadateli provedení registrace či vrácení úhrady za voucher v případě, že se držitel voucheru na závod nezaregistruje řádně a včas v době otevřené registrace.

POZOR!!! Pořadatel má právo registraci předčasně ukončit z důvodu naplnění kapacity závodu.

 

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍHO ČESKÉHO A SLOVENSKÉHO BĚŽCE

Hlavní partner běžeckého závodu kolem Brněnské přehrady, firma TRIEXPERT, vypsala i pro letošní ročník soutěž "O nejlepšího českého a slovenského běžce".

Ceny Triexpertu pro prvního muže a ženu:

1. místo 3.000,-Kč

Podmínkou účasti v soutěži je občanství České nebo Slovenské republiky. Elitní zájemci se prosím hlaste u Tomáše Kaliny emailovou zprávou na tomas.kalina@vokolopriglu.cz.

 

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ

Proběhne po doběhu posledního závodníka (časový harmonogram bude upřesněn před závodem). Vyhlášeni budou 3 nejlepší z každé kategorie, 3 nejlepší týmy a nejlepší muž a žena v soutěži "O nejlepšího českého a slovenského běžce".

 

OBČERSTVENÍ

Na trati závodu bude možné zotavení a regenerace na dvou občerstvovacích stanicích. Třetí občerstvovací stanice bude umístěna ihned po doběhu v prostoru cíle.

 

MĚŘENÍ ČASU

Měření bude probíhat čipovou technologií umístěnou ve startovním čísle. Každý závodník obdrží startovní číslo, jehož součástí bude čip. Závodník je povinen připevnit si startovní číslo před startem závodu a mít ho po celou dobu závodu až do průběhu cílem. Po doběhu se startovní číslo nevrací.

Bude všem měřen tzv. reálný čas (od okamžiku průběhu startovní čárou až do okamžiku doběhnutí do cíle). Dle tohoto času budou závodníci také zařazeni do celkové výsledkové listiny.

 

ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

První pomoc bude zajišťovat nejen v prostoru startu a cíle, ale i na určených místech tratě, Zdravotnická záchranná služba.

 

ČASOVÝ LIMIT

Pro dokončení běžeckého závodu je stanoven časový limit dvě a půl hodiny.

 

TECHNICKÉ ZÁZEMÍ

Zahrnuje převlékárny (odděleně muži a ženy), stanové přístřešky, mobilní toalety, úschovnu cenných věcí, prezenci závodníků s vydáváním startovních tašek, občerstvení, atrakce pro děti i dospělé, reklamní stánky partnerů.

 

ORGANIZAČNÍ VÝBOR

Ředitel závodu: Petr Božek

Blíže v sekci kontakty.

 

DOPRAVNÍ SPOJENÍ a PARKOVÁNÍ

Veškerá motorová vozidla budou odkláněna na parkovací stání především v prostoru Přístaviště.

Bližší a podrobnější dopravní informace budou s předstihem zveřejněny.

 

UBYTOVÁNÍ

Závodníci a jejich doprovod mohou využít kvalitní ubytování v Orea Resort Santon, který se nachází u Brněnské přehrady 20 min pěšky od startu závodu (nebo 5 minut lodí).

(bližší info zde)

 

Děkujeme, že běháte s námi.

Váš Tým ČSOB Vokolo priglu

Pomozte nám

Vokolo priglu, podobně jako další společenské aktivity, se díky koronaviru dostalo do nepříznivé situace. Pokud nám chcete pomoci, budeme velmi rádi. Můžete si při registraci koupit funkční účastnické tričko nebo nám darovat libovolnou částku.

Každému, kdo pomůže našemu závodu alespoň 300,- Kč, nabízíme samolepku … Kdo nám přispěje částkou 1.000,- Kč a výše, bude v tombole o doživotní startovné …

další aktuality

Partneři

Závod je pořádán za podpory Statutárního města Brna, Jihomoravského kraje, městské části Brno-Bystrc.
Záštitu nad závodem převzali primátorka Statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková, radní Jihomoravského kraje Mgr. Ing. Taťána Malá a JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta městské části Brno-Bystrc.

Kontakty

Ředitel závodu

Petr Božek
mobil: 724 870 607

Registrace

Lenka Bertová
mobil: 702 669 608

Propagace

Lucie Šlechtická
mobil: 604 898 935

Elitní závodníci

Tomáš Kalina
mobil: 775 082 588

Koordinátor závodu

Jan Huppert
mobil: 733 679 954

Zázemí závodu

Ondřej Zikmund
mobil: 605 457 715

Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s.

IČ: 228 46 425, DIČ: CZ 228 46 425
se sídlem Milady Horákové 890/20, Zábrdovice, 602 00 Brno zapsán v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, spisová značka L 15252

2020 © Brněnský klub sportovních a běžeckých aktivit z.s. | Tvorba webových stránek | Běžecké boty a běžecké vybavení