česky anglicky

Představujeme Vám partnera Siemens

Siemens LOGO

Siemens

Partnerem IX. ročníku ČSOB Vokolo priglu je společnost Siemens – výrobce průmyslových parních turbín s výkonem do 150 MW. Díky finanční podpoře od tohoto partnera, mohou letos všichni muži v kategorii E a všechny ženy z kategorií D a E startovat na závodě zdarma.

Značku Siemens si v České republice mnozí spojí nejspíše s legendárním telefonem C35i, který v roce 2000 pronikl mezi velké množství českých uživatelů mobilních technologií, případně slovo Siemens evokuje inovativní, spolehlivé a designem nadčasové domácí spotřebiče. Firma Siemens se ovšem věnuje celé řadě odvětví, které běžným spotřebitelům zůstávají často skryta, byť se s nimi setkávají doslova každodenně – lékařské přístroje, laboratorní diagnostika, měření a regulace energie, požární a bezpečnostní systémy, pohony, spínače, výroba a přenos energie, výroba turbín.

Parní turbíny v Brně

Právě posledně jmenované odvětví, výroba turbín, se rozhodlo pro partnerstvím s námi. A spojení to jistě není náhodné! Běžci potřebují extrémní dávku energie, aby mohli podávat vynikající výkony, a Siemens se stará pro změnu o to, aby energie uchovaná v páře byla co nejefektivněji přeměněna na využitelnou energii elektrickou.

Pokud jste o brněnském závodu Siemens Industrial Turbomachinery dosud neslyšeli, budete možná překvapeni. Není totiž žádnou třešničkou na dortu. Zaměstnává více než 700 odborníků a dodává turbíny zákazníkům z celého světa!

Kde naše turbíny najdete?

Zajímalo by Vás, kde na turbíny značky Siemens můžete narazit? Připravte se, že budete muset urazit mnoho kilometrů vzdušnou čarou! Začněte například ve spalovně v Krakově (zde se zužitkovává energie pro vytápění města ve formě nízkotlaké páry), dále si můžete zaletět do spalovny v Baku (hlavní město Ázerbájdžánu), neměli byste vynechat ani indiánský kmen Shakopee (Mdewakaton Sioux Community), poté se vydejte do New Yorku, Jižní Koreje, Itálie a mnoha dalších míst zeměkoule – celý výlet pak můžete uzavřít u nás doma přímo v brněnské spalovně odpadů - SAKO.

Přejeme příjemnou cestu a mnoho uběhnutých kilometrů.

Děkujeme, že běháte s námi.

Váš Tým ČSOB Vokolo priglu