česky anglicky

Představujeme Vám partnera Starobrno

Starobrno LOGO

Pivo s tradicí

Pivo se v Brně vaří už od poloviny  13. století. Ovšem od dob, kdy osvícená královna Eliška Rejčka na Starém Brně založila cisterciácký klášter, jehož součástí se stal i pivovar, se toho opravdu mnoho změnilo. Při výrobě piva Starobrno používáme pouze nejlepší moravský slad a nejjemnější žatecký chmel. Naše pivo rovněž neprochází procesem pasterizace, při němž by bylo vystaveno tepelnému šoku. Navíc na mnoha desítkách míst si také můžete vychutnat "tankové" Starobrno, které je výjimečné tím, že po celou dobu jeho transportu i skladování je zamezeno přístupu vzduchu a je zachována optimální stálá teplota max. 4°C tak, jako kdyby pivo neopustilo ležácký sklep.

Více o našem pivu a pivovaře Vám rádi povíme během exkurze.

Starobrno

Festival škopku na Mendláku

Starobrno není jen značka nápoje, které zchladí vyschlé hrdlo, ale také partner, který si podává ruku s tím nejlepším ze světa kultury a zábavy. První sobotu v září si nic neplánujte a přijďte ochutnat ten nejlepší škopek přímo do pivovaru! Těšit se můžete na koncerty nejpopulárnějších domácích kapel, autogramiádu hráčů mistrovské Komety i důkladnou exkurzi pivovaru. Pro ochutnávku atmosféry se podívejte na video, jak to vypadalo na festivalu Starobrna v roce 2016.

Starobrno

Pivní kurzy

Chcete si zkusit správně načepovat pivo nebo se stát pivním degustátorem a objevit dosud netušená zákoutí v nahořklé chuti piva? Není nic jednoduššího, než vyzkoušet naše pivní kurzy. Můžete si vybrat mezi kurzem pivního sommeliérství nebo kurz technologie výroby a čepování piva ... (více).

Starobrno

Starobrno