česky anglicky

Rozhovor: Jan Čelůstka (2018)

Jan Čelůstka: můj první "prigl"

1) Honzo, pokud se nemýlím, tak budeš jediným olympionikem na startu (Honza startoval na OH 2012 v Londně). K běhu přidáváš i plavání a kolo. Mohl bys shodnotit svou letošní sezónu?

Letošní sezóna je jak na houpačce. Vyhrál jsem republiku doma v Brně, zajel jsem slušně na SP v Mexiku i ME v Glasgow. Ale nevyšel mi domací SP v Karlových Varech a z MS v Austrálii jsem si přivezl zlomený nos. Takže se chci okolo vokolo Priglu pěkně proběhnout, aby poslední 2 závody SP stály za to.

Jan Čelůstka

2) Určitě by čtenáře zajímalo kolik toho profesionální triatlet v přípravě a v sezóně odtrénuje. Mohl bys trošku nám dát nahlédnout pod pokličku svého tréninku?

V sezóně už toho zas tak moc není, 20-25h zatížení. Zhruba 5x týdně ráno plavání na Družstevní s Konrad Tools týmem. 5x týdně je i kolo. Z větší části sám, jen ve středu drtíme velodrom společně. Běh mezi 60-80km, s tím že 1-2x je tam dráha na Morendě.

 

3) Závod Vokolo Priglu je charakteristický zvlněným profilem, povrchem od kamenitého po asfalt o délce 14,1 km. Jak moc se na tento závod těšíš?

O závodě už jsem toho hodně slyšel, takže na svou premiéru se opravdu těším. Už jsem si chtěl jít trasu i tréninkově proběhnout, ale nechám se převapit až při závodě. Snad budu schopný něco vnímat :-)

 

Díky za rozhovor Honzo a přejeme Ti, aby sis závod pořádně užil.

Váš Tým ČSOB Vokolo priglu