• TERMÍN ZÁVODU
  • 10.10.2020
  • DO STARTU ZBÝVÁ
  • 10 dní
  • (260 hodin)
  • TERMÍN ZÁVODU 10.10.2020
  • ZBÝVÁ 10 dní (260 hodin)

Anabell a ČSOB Vokolo priglu 2018


Partnerství Anabell a VokoloPriglu bylo zahájeno v loňském roce 2018 a korunováno bylo neuvěřitelnými 47 580,00 korunami. Právě tato částka byla výtěžkem z peněz zapojených běžců, kteří se rozhodli hodnotu své stravenky nebo trička s logem závodu věnovat ve prospěch služeb pro lidi s poruchami příjmu potravy a jejich blízké.

Co znamená "porucha příjmu potravy"?

Pod poruchami příjmu potravy si můžeme představit celé spektrum poruch, spojených s nedostatečným a neplnohodnotným stravováním v kombinaci s poruchou sebevnímání. Jedná se o vážné až fatální psychiatrické onemocnění s mnoha následky pro život nemocného i jeho okolí.

Mentální anorexie se nejčastěji dotýká dívek v období dospívání (13–18 let), mentální bulimie má nástup pozdější, cca až kolem 17 až 19. roku života. V 90 % případů jsou nemocnými právě ženy a mladé dívky, mužům a chlapcům se ale poruchy příjmu potravy rozhodně nevyhýbají. Abychom si dokázali představit, co člověk s poruchou příjmu potravy za den sní, poskytla nám nutriční terapeutka tento poměrně typický záznam: „Snídaně – nic, svačina – nic, oběd – 1 suchý ovocný knedlík, svačina – nic, CVIČENÍ: lekce Bodyformingu, večeře – libové kuřecí prsíčko (3 nudličky), 3 kolečka z brambory, miska syrové zeleniny, tekutiny za den – 3,5 litru vody + neslazeného čaje.“


Anorexie/bulimie... myšlenky


Nutriční poradenství

Nutriční poradenství je jednou z nejvýznamnějších terapeutických podpor, vedle psychoterapie, které pomáhá ve znovunalezení sebejistoty, akceptování sebe sama a znovunastolení zdravého a dostatečně energeticky vyváženého stravování.

Finanční prostředky, které jsme v loňském roce od VokoloPriglu získali, využíváme právě na nutriční poradenství pro naše klienty. To poskytujeme buď jako samostatnou službu, pokud si ji takto klient žádá anebo v kombinaci v tzv. multidisciplinárním sezením s klientem. To představuje společnou práci sociální pracovnice, psycholožky/psychoterapeutky a nutriční terapeutky.

Jedna z klientek nám například v reakci na naši podporu napsala (jméno a věk klientky jsme s ohledem na její soukromí změnili): „Jmenuji se Yvetta a je mi 38 let. Již 15 let se potýkám s bulimií a záchvatovitým přejídáním. Centrum Anabell jsem poprvé navštívila před rokem. Od té doby jsem v neustálém kontaktu s terapeutkou a peer konzultantkou. Výsledkem mojí spolupráce s vaším centrem je skutečnost, že jsem již 3 měsíce nezvracela a ani jednou jsem se nepřejedla.“

Koncept multidisciplinární spolupráce

Z takových ohlasů máme v Anabell velkou radost a děkujeme VokoloPriglu za to, že můžeme i nadále poskytovat naše služby bezplatně a zažívat s klienty jejich úspěchy. Jsme přesvědčení, že právě koncept multidisciplinární spolupráce přináší v péči o klienty s poruchou příjmu potravy řadu pozitiv – především omezuje bariéry při vyhledávání odborné pomoci, přináší snazší zapojení klienta do komplexní péče a vyšší míru důvěry, dále dostupnost, komplexnost a kontinuitu v komunikaci s odborníky a spolupráci „šitou“ na míru. Multidisciplinárním pojetím usilujeme také o nedublování péče odborníků, větší časovou efektivitu a větší šanci na úspěch, přičemž klient nemusí svůj životní příběh vykládat každému opakovaně. Věříme, že takto podpořená větší motivovanost klienta i jeho rodiny bude mít za pozitivní vliv také zabránění/omezení rizika hospitalizace a rizika trvalé invalidity.

Díky VokoloPriglu, že jste s námi!

Centrum Anabell

Pomozte nám

Vokolo priglu, podobně jako další společenské aktivity, se díky koronaviru dostalo do nepříznivé situace. Pokud nám chcete pomoci, budeme velmi rádi. Můžete si při registraci koupit funkční účastnické tričko nebo nám darovat libovolnou částku.

Každému, kdo pomůže našemu závodu alespoň 300,- Kč, nabízíme samolepku … Kdo nám přispěje částkou 1.000,- Kč a výše, bude v tombole o doživotní startovné …

další aktuality

Partneři

Závod je pořádán za podpory Statutárního města Brna, Jihomoravského kraje, městské části Brno-Bystrc.
Záštitu nad závodem převzali primátorka Statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková, radní Jihomoravského kraje Mgr. Ing. Taťána Malá a JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta městské části Brno-Bystrc.

Kontakty

Ředitel závodu

Petr Božek
mobil: 724 870 607

Registrace

Lenka Bertová
mobil: 702 669 608

Propagace

Lucie Šlechtická
mobil: 604 898 935

Elitní závodníci

Tomáš Kalina
mobil: 775 082 588

Koordinátor závodu

Jan Huppert
mobil: 733 679 954

Zázemí závodu

Ondřej Zikmund
mobil: 605 457 715

Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s.

IČ: 228 46 425, DIČ: CZ 228 46 425
se sídlem Milady Horákové 890/20, Zábrdovice, 602 00 Brno zapsán v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, spisová značka L 15252

2020 © Brněnský klub sportovních a běžeckých aktivit z.s. | Tvorba webových stránek | Běžecké boty a běžecké vybavení