česky anglicky

Do sauny s úsměvem? S těmito radami se prosaunujete ke zdraví

SAUNIA

Blahodárné účinky sauny na zdraví zažívají denně její příznivci po celém světě. Sauna posiluje imunitu, působí jako výborná prevence proti nemocem dýchacích cest, čistí organismus a omlazuje. Pobyt v sauně přináší pocit relaxace, zbavuje nespavosti, bolestí i kil navíc. Vědci dokonce prokázali, že pomáhá snížit riziko vážných srdečních chorob. Pokud vás zlákaly benefity saunování a rádi byste je okusili na vlastní kůži, Saunový svět Saunia Vám přináší užitečné tipy, jak získat z pobytu v sauně maximum.

SAUNIA

Základní pravidlo, které je dobré mít vždy na mysli, zní: „Choď do sauny relaxovat a poslouchej své tělo.“ Sauna by měla být místem, kde hodíte za hlavu shon i starosti, zklidníte se a ztišíte. Jen tak si užijete její působení plnými doušky. Zároveň se nenechte zlákat k soutěžení o to, kdo vydrží déle. Obecně se doporučuje zůstat podle typu sauny 10 až 20 minut na jedno sezení a zopakovat tři saunové cykly. Jestli vaše tělo vysílá signály, že už má dost, poslechněte ho a jděte se šetrně ochladit a odpočívat.

Zajímá-li Vás, jaký outfit do sauny zvolit, pak vězte, že plavky v sauně zrovna nefrčí. Neudělají vám totiž dobrou službu. Brání správnému pocení a rády se v nich množí bakterie. Zahalit se můžete do prostěradla či ručníku. Před saunováním se lehce nasvačte, prázdný i přeplněný žaludek by mohl skončit nevolnostmi. S jídlem je tedy dobré šetřit. Čím naopak nešetřete, jsou tekutiny. Ty doplňujte průběžně třeba ve formě minerálky, abyste načerpali vypocené zásoby.

SAUNIA

Kromě pitného režimu dbejte v sauně i na hygienu. Ideálně se osprchujte před každým vstupem do sauny a nezanedbejte ani osušení. Dobře vysušená pokožka se totiž začne rychleji potit a vyplavovat škodliviny. V sauně si pod sebe rozložte prostěradlo či ručník. Když to prostor dovolí, lehněte si. Zajistíte si totiž rovnoměrnější prohřátí celého těla. V sedu vám to naopak nemusí sednout, kvůli vyšším teplotám v horní části sauny se vám může zatočit hlava. A pokud se Vám točí hlava ze všech těch pravidel, nechte se do tajů saunování zasvětit pravými profesionály. Třeba v Saunii se o vás mistři saunéři postarají od začátku do konce. Její pobočky naleznete v řadě obchodních center v Praze, Brně, Liberci a Ostravě. A od podzimu přibydou nové pobočky v Campus Sqaure Brno a pro pražské milovníky sauny v Galerii Harfa a Obchodním Centru Krakov.

 

Děkujeme, že běháte s námi.

Váš tým ČSOB Vokolo priglu

ČSOB - Československá obchodní banka, a. s.
TRIEXPERT - specializované běžecké prodejny a triatlonová prodejna Jaderná elektrárna Dukovany - skupina ČEZ - výroba, distribuce a prodej elektrické energie MILT s.r.o. – výrobce a realizace montovaných systému Mizuno – běžecké boty, textil a doplňky Povodí Moravy, s.p.
Statutární město Brno Jihomoravský kraj Městská část Brno-Bystrc
Bartosini Cestovní kancelář BRENNA 2XU Enervit Sportuj lepe SIEMENS BornToSwim Anita Konica Minolta SAP Bjež BRNET - Internet pro Brno SAUNIA - saunový svět Jedna Báseň Zoner Photo Studio CEBU MANGO MUNI Fakulta sportovních studií Dobrovolníci Fakulty sportovních studií TJ Lodní sporty Brno - tělovýchovný oddíl Chicco d'Oro Nevidomí maséři Life! Veletrhy Brno Začnu dnes Hotel International Starobrno Johnny Servis Lesy Města Brna Lesy ČR Profi interiéry Dopravní podnik města Brna Kalitech Moravská hasičská jednota Jaso Cash and Carry Mattoni Víno Veverka Vodní zachranná služba Brno město Městská policie Brno Policie České republiky Hvězdárna a planetárium Brno RUN magazin Hitrádio TV BRNO 1 Kam za sportem Anabell Nadace ČEZ