• TERMÍN ZÁVODU
  • 10.10.2020
  • DO STARTU ZBÝVÁ
  • 127 dní
  • (3057 hodin)
  • TERMÍN ZÁVODU 10.10.2020
  • ZBÝVÁ 127 dní (3057 hodin)

Do sauny s úsměvem? S těmito radami se prosaunujete ke zdraví

SAUNIA

Blahodárné účinky sauny na zdraví zažívají denně její příznivci po celém světě. Sauna posiluje imunitu, působí jako výborná prevence proti nemocem dýchacích cest, čistí organismus a omlazuje. Pobyt v sauně přináší pocit relaxace, zbavuje nespavosti, bolestí i kil navíc. Vědci dokonce prokázali, že pomáhá snížit riziko vážných srdečních chorob. Pokud vás zlákaly benefity saunování a rádi byste je okusili na vlastní kůži, Saunový svět Saunia Vám přináší užitečné tipy, jak získat z pobytu v sauně maximum.

SAUNIA

Základní pravidlo, které je dobré mít vždy na mysli, zní: „Choď do sauny relaxovat a poslouchej své tělo.“ Sauna by měla být místem, kde hodíte za hlavu shon i starosti, zklidníte se a ztišíte. Jen tak si užijete její působení plnými doušky. Zároveň se nenechte zlákat k soutěžení o to, kdo vydrží déle. Obecně se doporučuje zůstat podle typu sauny 10 až 20 minut na jedno sezení a zopakovat tři saunové cykly. Jestli vaše tělo vysílá signály, že už má dost, poslechněte ho a jděte se šetrně ochladit a odpočívat.

Zajímá-li Vás, jaký outfit do sauny zvolit, pak vězte, že plavky v sauně zrovna nefrčí. Neudělají vám totiž dobrou službu. Brání správnému pocení a rády se v nich množí bakterie. Zahalit se můžete do prostěradla či ručníku. Před saunováním se lehce nasvačte, prázdný i přeplněný žaludek by mohl skončit nevolnostmi. S jídlem je tedy dobré šetřit. Čím naopak nešetřete, jsou tekutiny. Ty doplňujte průběžně třeba ve formě minerálky, abyste načerpali vypocené zásoby.

SAUNIA

Kromě pitného režimu dbejte v sauně i na hygienu. Ideálně se osprchujte před každým vstupem do sauny a nezanedbejte ani osušení. Dobře vysušená pokožka se totiž začne rychleji potit a vyplavovat škodliviny. V sauně si pod sebe rozložte prostěradlo či ručník. Když to prostor dovolí, lehněte si. Zajistíte si totiž rovnoměrnější prohřátí celého těla. V sedu vám to naopak nemusí sednout, kvůli vyšším teplotám v horní části sauny se vám může zatočit hlava. A pokud se Vám točí hlava ze všech těch pravidel, nechte se do tajů saunování zasvětit pravými profesionály. Třeba v Saunii se o vás mistři saunéři postarají od začátku do konce. Její pobočky naleznete v řadě obchodních center v Praze, Brně, Liberci a Ostravě. A od podzimu přibydou nové pobočky v Campus Sqaure Brno a pro pražské milovníky sauny v Galerii Harfa a Obchodním Centru Krakov.

 

Děkujeme, že běháte s námi.

Váš tým ČSOB Vokolo priglu

Pomozte nám

Vokolo priglu, podobně jako další společenské aktivity, se díky koronaviru dostalo do nepříznivé situace. Pokud nám chcete pomoci, budeme velmi rádi. Můžete si při registraci koupit funkční účastnické tričko nebo nám darovat libovolnou částku.

Každému, kdo pomůže našemu závodu alespoň 300,- Kč, nabízíme samolepku … Kdo nám přispěje částkou 1.000,- Kč a výše, bude v tombole o doživotní startovné …

další aktuality

Partneři

Závod je pořádán za podpory Statutárního města Brna, Jihomoravského kraje, městské části Brno-Bystrc.
Záštitu nad závodem převzali primátorka Statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková, radní Jihomoravského kraje Mgr. Ing. Taťána Malá a JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta městské části Brno-Bystrc.

Kontakty

Ředitel závodu

Petr Božek
mobil: 724 870 607

Registrace

Lenka Bertová
mobil: 702 669 608

Propagace

Lucie Šlechtická
mobil: 604 898 935

Elitní závodníci

Tomáš Kalina
mobil: 775 082 588

Koordinátor závodu

Jan Huppert
mobil: 733 679 954

Zázemí závodu

Ondřej Zikmund
mobil: 605 457 715

Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s.

IČ: 228 46 425, DIČ: CZ 228 46 425
se sídlem Milady Horákové 890/20, Zábrdovice, 602 00 Brno zapsán v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, spisová značka L 15252

2020 © Brněnský klub sportovních a běžeckých aktivit z.s. | Tvorba webových stránek | Běžecké boty a běžecké vybavení