česky anglicky

Kam za akcí v Jihomoravském kraji

JMK LOGO

Jihomoravský kraj

Partnerem X. ročníku ČSOB Vokolo priglu je Jihomoravský kraj – úrodný kraj vína protkaný cyklostezkami; kraj unikátních památek jako je Moravský kras, Lednice, Pernštejn nebo Pálavské vrchy; kraj, kde si každý najde své místo na mapě.

Je dobré vědět, že Jihomoravský kraj představuje rovněž administrativní strukturu, která se snaží pomáhat obyvatelům v následujících oblastech:

Hejtmanem Jihomoravského kraje je od roku 2016 JUDr. Bohumil Šimek.

Zastupitelstvo

V čele Jihomoravského kraje stojí hejtman a celé zastupitelstvo tvoří 65 volených členů. Tito se věnují především rozvojovým projektům, dotační politice a kontrole využívání jednotlivých zdrojů.

Podpora tělovýchovy a zájmové činnosti v Jihomoravském kraji v roce 2019

Rozpočet JMK je pro rok 2019 sestaven jako schodkový. Příjmy jsou stanoveny v celkové výši 7,642 miliardy korun, výdaje pak 7,837 miliardy korun. Z této částky je pak v rámci rozpočtu vyčlěněno na podporu tělovýchovy a zájmové činnosti přes 151 miliónů korun.

Nejlepší stavby Jihomoravského kraje za rok 2018

Jihomoravský kraj, to je i kvalitní architektura. Na Jižní Moravě se staví, rekonstruuje a pak oceňuje. Prestižní soutěž Stavba Jihomoravského kraje se letos konala již po sedmnácté. Odborná porota určila za rok 2018 vítěze v celkem v 6 kategoriích. V kategorii bytové stavby získal první cenu bytový dům Ryolit na ulici Mlýnská v Brně postaveného dle návrhu kanceláře Makovský & partneři, s.r.o..

Bytový dům Ryolit

V kategorii rekonstrukce staveb pak první místo získal Palác opata Žďárského kláštera na Zelném trhu 10 v Brně podle návrhu Atelier dwg s.r.o..

Palác opata Žďárského kláštera

Nevíte, kde a jak se zabavit?

Neradi sedíte doma na gauči? Hledáte inspiraci, kam vyrazit? Stáhněte si brožuru TOP AKCE na Jižní Moravě pro rok 2019 a užijte každou volnou chvíli v našem krásném kraji...

TOP AKCE na Jižní Moravě

Kraj v číslech

Jihomoravský kraj zaujímá zhruba 9 % území České republiky a řadí se tak na čtvrté místo mezi kraji. Polovinu území kraje (49 %) tvoří orná půda, což je výrazně více, než je průměr ČR. Zvláště chráněná území (národní parky atd.) tvoří necelých 7 % rozlohy kraje. Celkový počet obyvatel je zhruba 1,2 milionu.

Záštita nad X. ročníkem ČSOB Vokolo priglu

Děkujeme náměstkyni hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Ing. Taťáně Malé, která nad pořádáním X. ročníku závodu kolem Brněnské přehrady převzala záštitu. Výrazně nám tím usnadní organizaci a realizaci závodu.

 

Děkujeme Jihomoravskému kraji za podporu a Vám, že běháte s námi.

Váš tým ČSOB Vokolo priglu

ČSOB - Československá obchodní banka, a. s.
TRIEXPERT - specializované běžecké prodejny a triatlonová prodejna Jaderná elektrárna Dukovany - skupina ČEZ - výroba, distribuce a prodej elektrické energie MILT s.r.o. – výrobce a realizace montovaných systému Mizuno – běžecké boty, textil a doplňky Povodí Moravy, s.p.
Statutární město Brno Jihomoravský kraj Městská část Brno-Bystrc
Bartosini Cestovní kancelář BRENNA 2XU Enervit Sportuj lepe SIEMENS BornToSwim Anita Konica Minolta SAP Bjež BRNET - Internet pro Brno SAUNIA - saunový svět Jedna Báseň Zoner Photo Studio CEBU MANGO MUNI Fakulta sportovních studií Dobrovolníci Fakulty sportovních studií TJ Lodní sporty Brno - tělovýchovný oddíl Chicco d'Oro Nevidomí maséři Life! Veletrhy Brno Začnu dnes Hotel International Starobrno Johnny Servis Lesy Města Brna Lesy ČR Profi interiéry Dopravní podnik města Brna Kalitech Moravská hasičská jednota Jaso Cash and Carry Mattoni Víno Veverka Vodní zachranná služba Brno město Městská policie Brno Policie České republiky Hvězdárna a planetárium Brno RUN magazin Hitrádio TV BRNO 1 Kam za sportem Anabell Nadace ČEZ