• TERMÍN ZÁVODU
  • 12.10.2024
  • DO STARTU ZBÝVÁ
  • 221 dní
  • (5308 hodin)
  • TERMÍN ZÁVODU 12.10.2024
  • ZBÝVÁ 221 dní (5308 hodin)

Kompresní oblečení a doplňky Compressport

Podkolenky V 2.1

Kompresní podkolenky vhodné zejména pro regeneraci a dlouhé cestování. Kompresní podkolenky zvýší krevní oběh, umožní rychlejší detoxikaci a zamezí otokům.

Trailové šortky

Poslední model trailových běžeckých šortek kombinuje nejnovější technologie a precizní zpracování. Vše směřuje k podpoře výkonu běžce, vše je podřízeno funkčnosti a pohodlí při dlouhých a náročných výbězích.

Hurricane Jacket

Speciálně vyvinuta pro trailové běžce, ultralehká a odolná větrovka. HURRICANE 110 je absolutní novinka COMPRESSPORT. Běžecká bunda chránící proti silnému a chladnému větru. Zádová část obsahuje speciální ventilační zóny ON/OFF, které velmi pružně pojmou i běžecký batůžek. Ergonomická, perfektně sedí a je ultralehká, váží pouhých 110 gramů.

Hurricane Vest

Běžecká vesta chránící proti silnému a chladnému větru v přední části, zadní část obsahuje speciální ventilační zóny ON/OFF. Lehounká, ergonomická, perfektně sedí.

Trika ON/OFF

Termoregulační spodní prádlo ON/OFF COMPRESSPORT poskytuje maximální ochranu ve všech fázích výkonu. Speciální tkanina se aktivuje zvyšováním tělesné teploty, chrání před přehřátím při zvyšování intenzity a před prochladnutím ve fázi zklidnění.

 

Kompresní oblečení je velmi diskutovaný segment běžeckého oblečení, který si i přes rozporuplné názory široké veřejnosti získává rok od roku větší a větší oblibu nejen mezi běžci, ale i v triatlonu, běžeckém lyžování, nebo cyklistice. Díky tomu můžeme narazit na množství kompresních doplňků od značek, které se kompresi nevěnují naplno, ale pouze se vezou na módní vlně a jejich výrobky obecně nedosahují tak vysokých kvalit. To ovšem není případ žádné z tradičních značek specializujících se pouze na kompresi, jako jsou Australský Skins, Německý CEP, Americký SLS3, nebo Švýcarský Compressport, na který se podíváme z blízka.

Jaké jsou argumenty pro používání kompresního oblečení? Nabízí se jich hned několik. První z nich je podpora namáhaných svalových vláken a jejich ochrana před přílišnými otřesy. Tím prodloužíte dobu, kterou můžete strávit na závodě, nebo v tréninku a snížíte únavu. Kromě toho komprese pozitivně ovlivňuje krevní i lymfatický systém, omezuje otékání končetin a umožňujě rychlejší a efektivnější zásobení svalů kyslíkem. V neposlední řadě komprese pomůže urychlit regeneraci namožených svalů po náročném tréninku, nebo závodě.

Kompresní doplňky vás neučiní rychlejšími, ani odolnějšími, ale s jejich pomocí můžete na trati strávit delší časový úsek a regenerace mezi jednotlivými tréninky bude kratší. Tím dosahuje komprese nepřímého vlivu na váš výkon. Především komprese na stehnech si pak nejvíce cenní běžci vyhledávající horské závody s vysokým převýšením, kde jim poskytuje potřebnou oporu při dlouhých a náročných sebězích i výstupech.

Compressport je, jak už bylo zmíněno, Švýcarská značka s mnohaletou tradicí a medicínsky ověřenou kvalitou svých výrobků. Kromě toho se jedná o výrobce, kterého nepřehlédnete na žádném běžeckém, ani triatlonovém závodě. Tato skutečnost má dvě hlavní příčiny - první z nich je fakt, že Compressport patří mezi nejrozšířenější výrobce mezi běžeckou i triatlonovou komunitou a druhá pak velmi výrazný vizuální styl, který přehlédnou jednoduše nejde.

Osobně jsem měl až dosud několikaleté zkušenosti pouze s výrobky značky CEP, které mi v horách i na silnici sloužily velmi dobře, ale před letošní sezónou přišel čas vyzkoušet něco nového.

První kontakt s Compressportem byl skrze ponožky V2 Pro Racing Trail. Ty už na první pohled vyvolávaly poněkud rozporuplné emoce. O to se zasloužily především ventilační zóny, které v určitých segmentech činily ponožku prakticky průhlednou a tkanou velmi jemně. Logicky tak vyvstaly obavy ze životnosti právě v těchto oblastech, ale i po několika stech kilometrech drží ponožky na rozdíl od jiných konkurenčních modelů ve stejné cenové relaci prakticky bez problému a nejeví ani nejmenší známky poškození.

Ponožky sedí na chodidle velmi příjemně a i když tento produkt kompresní efekt postrádá, díky výšce komínku zasahující vysoko nad kotník poskytuje potřebnou oporu achylovce a chrání kotníky proti okopání a odření. Zajímavostí je i tečkovaný design, který není pouze doplňkem vizuálním, ale i funkčním, když v nejeexponovanějších dopadových místech zvyšuje měkkost a odolnost ponožky.

Podobnou konstrukci doplněnou o kompresní část pak mají i podkolenky full socks V2. Od kotníku dolů nepoznáte mezi oběma variantami rozdíl. Ten nastává od kotníku směrem vzhůru, kde jsem poprvé narazil na segment s kompresním účinkem. Ten je na rozdíl od většiny ostatních značek velmi pevný a obepíná tělo mnohem těsněji. Rozdíl je i vpoužívaných technologiích, kdy Compressport používá až čtyřikrát hustší způsob tkaní, než většina konkurence. U kompresních ponožek zapomeňte na výběr podle velikosti chodidla. Klíčovým parametrem je obvod lýtka, podle kterého se volí potřebná úroveň komprese. V Compressportu jsem se poprvé setkal s kombinací obou těchto hodnot - tedy velikosti chodidla i obvodu lýtka. To sice štěpí velikostní řadu do mnohem větší šíře, ale poskytuje to zákazníkovi mnohem větší komfort při výběru požadované velikosti.

Compressport doporučuje vzhledem k pevnosti komprese volit při dosažení hraničních hodnot vždy produkt o číslo větší a musím souhlasit. Pokusíte-li se nacpat do těsné veliksoti je dost pravděpodobné, že toho budete brzy litovat.

Celkově jsou kompresní podkolenky full socks V2 oproti konkurenci a obzvláště CEPu, na které jsem byl až dosud zvyklý mnohem pevnější, lýtka drží intenzivnějším způsobem. I přesto však působí na noze velmi pohodlně i ve vyšších teplotách a dají se nosit i při několikahodinovém tréninku, nebo závodě.

Osobně však preferuji spíše kompresní návleky s možností volby vlastní ponožky a jejího zutí při zachování komprese na lýtkách po absolvovaném závodě. V tomto segmentu jsou produkty Compressport snad ještě pevnější a s vyšší mírou komprese, než je tomu u podkolenek. Z toho důvodu je potřeba si návleky vždy pořádně vyzkoušet a ověřit si správnou velikost, když se vám to povede, odměnou vám bude pevný a stabilní návlek, jehož efekt pocítíte při rychlém silničním závodě i na horském ultramaratonu. I přes vysokou hustotu tkaní se tepla bát nemusíte, použitý materiál bez problémů udýchá i letní vedra a v zimě pod dlouhými elasťáky o něm ani nebudete vědět.

Kromě komprese na lýtka nabízí i kompresní návleky na stehna, které jsou zhotovené ze stejného materiálu, jako ty lýtkové a poté celou sadu běžeckého a triatlonového oblečení od kompresních kraťasů, přes kompresní tílka a trička až k vnějším vrstvám, které mají chránit proti nepřízni počasí.

Velkou zajímavostí je i možnost si nechat zhotovit na míru libovolný produkt od Compressportu ve vámi zvoleném designu. Můžete tak hájit barvy svého klubu, firmy, nebo oblíbené běžecké speciálky.

Z tradičních, sériově vyráběných, řad je k dispozici vždy velká škála barev od tradičních a tlumených, jako jsou černá, bílá, nebo modrá až k barevným variantám neonovým, jako jsou růžová, zelená a žlutá.

Úvodní strana

Důležité odkazy

Děkujeme, že běháte s námi.

Váš Tým Saucony Vokolo priglu

další aktuality

Partneři

Závod je pořádán za podpory Statutárního města Brna, Jihomoravského kraje, městské části Brno-Bystrc.

Kontakty

Ředitel závodu

Petr Božek
mobil: 724 870 607

Registrace běžců

Lukáš Berta
mobil: 608 167 070

Zázemí závodu

Ondřej Zikmund
mobil: 605 457 715

Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s.

IČ: 228 46 425, DIČ: CZ 228 46 425
se sídlem Milady Horákové 890/20, Zábrdovice, 602 00 Brno zapsán v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, spisová značka L 15252

2024 © Brněnský klub sportovních a běžeckých aktivit z.s. | Tvorba webových stránek | Běžecké boty a běžecké vybavení